Naga MarketsTrading Price Action PatternsTo był dobry rok dla Złota… W ciągu ostatnich 12 miesięcy w szczytowych okresach Złoto drożało o 675 USD/oz. Na początku sierpnia br. złoto osiągnęło maksimum wszech czasów osiągając cenę 2075 dolarów amerykańskich za uncję trojańską.

  • Uncja trojańska = 31,1035 gramów
  • Złoto w konsolidacji – bycza flaga
  • 1905 $/oz- czy opór wytrzyma?

Od tego pamiętnego dla złota dnia jego cena to spadała to wzrastała, a wykres ceny porusza się w kanale spadkowym – można go też nazwać byczą flagą. Byczą dlatego, że statystycznie najczęściej z takiej formacji następuje wybicie w górę i cena kontynuuje wcześniejszy impuls wzrostowy.

Na wykresie dziennym zauważymy, że dzisiaj, cena po dotarciu do oporu flagi dość dynamicznie zawróciła i podąża w kierunku południowym.

Gdy spojrzymy na zamieszczony poniżej wykres godzinowy (H1) możemy wyznaczyć dwie lokalne linie trendu.

GOLD H1
GOLD H1 – pokonanie zielonej linii trendu może przyspieszyć spadki do 1850 $/oz. Pokonanie 1900 – zaneguje scenariusz spadkowy

Linia zielona poprowadzona po minimach grudnia i czerwona przerywana łącząca minima z ostatnich kilku dni.
Cena aktualnie testuje od spodu tą ostatnia i z dużym prawdopodobieństwem może zacząć podążać w kierunku zielonej.

Gdyby cena wykonała ten ruch i dodatkowo uporała się z tą drugą linią trendu – otwarta będzie droga do dalszych spadków w rejon poziomu-1850. Poziom ten, co zaznaczono na wykresie dziennym, już kilkukrotnie spełniał role wsparcia i oporu dla ceny złota.

Scenariusz spadkowy zostanie zanegowany jeśli cena pokona ostatnie maksimum znajdujące się na oporze wspomnianej na początku analizy byczej flagi -1900 $/oz.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here