Naga MarketsZłoto, podobnie jak szwajcarski frank (CHF) czy japoński jen (JPY) należy do grona instrumentów określanych mianem “safe heaven”, czyli chętnie kupowanych gdy na rynkach finansowych panuje niepewność i spada apetyt na ryzykowne inwestycje. Aktualnie w związku z wojną celną USA-Chiny nastroje nie są najlepsze, czy możliwe więc jest, że po okresie spadków, cena powróci do wzrostów? Więcej o złocie i jego związkach z światowymi walutami można poczytać w artykule: “ZŁOTO na papier, czyli jak dolar stał się światową walutą“.


ZŁOTO 29.05.2019

GOLD Daily – cena próbuje opuścić klin zniżkujący

ZŁOTO od sierpnia 2018 poruszało się w trendzie wzrostowym by osiągnąć maksimum na poziomie 1346.40 USD/oz. w lutym br. Od tego czasu cena zaczęła spadać wykonując  po drodze kilka ruchów korekcyjnych ,w rezultacie których wykres notowań przyjął kształt formacji Price Action – klina zniżkującego.
Od kilku dni cena porusza się w zakresie notowań z czwartku zeszłego tygodnia , tworząc formację Inside Bar.

GOLD – wybicie z Inside Bara było by zgodne z kierunkiem wyjścia z formacji klina

Na wykresie H4 możemy dość dokładnie zobaczyć, że pierwsze wybicie z klina nie było kontynuowane i cena zawróciła do formacji. Tydzień temu nastąpiła druga próba i jak na razie cena znajduje się ponad oporem klina, który został przetestowany skutecznie dzisiaj w nocy – co skutkowało odbiciem od tego oporu, który teraz posłużył jako wsparcie dla ceny.
Wydaje się, ze decydujący o dalszym kierunku ceny Złota, będzie kierunek w jakim nastąpi wybicie z IB. Jak na razie wszystko wskazuje, że nastąpi ono w górę.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here