Naga MarketsSpoglądając na notowania złota zauważymy, że kurs od trzech tygodni porusza niemal nieprzerwanie na północ. Na skutek tych wzrostów rynek w ubiegłą środę pokonał istotny opór w okolicy poziomu 1257 USD po czym re-testujac odrzucił go od drugiej strony (jako wsparcie). Za tak dynamiczne wzrosty i wybicie tego oporu odpowiedzialna była ubiegłotygodniowa decyzja FOMC o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie co spowodowało silna deprecjację dolara amerykańskiego.

GOLD H4

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że rynek niemal od początku dzisiejszej sesji porusza się spokojnie na południe. Niewielka dynamika tych spadków przemawia jednak za tym, że jest to jedynie korekta, po której spodziewać moglibyśmy się kolejnego impulsu wzrostowego. Warto zauważyć, że najbliższe wsparcie zbiega się bardzo precyzyjnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu wzrostowego. Re-test i odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do ponownych wzrostów.Wypróbuj rachunek w Windsor Brokers. Konto handlowe w walucie bazowej PLN. Dostęp do konta handlowego MT4 w lokalnej walucie pozwoli na zaoszczędzenie cennego czasu i pieniędzy na konwersji walut oraz rocznych rozliczeniach. Zapoznaj się z ofertą.

GOLD H1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDane z Europy najlepsze od 8 lat! EUR/USD w górę
Następny artykułFrank traci bez udziału szwajcarskiego banku centralnego
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here