Naga MarketsSpoglądając na notowania złota zauważymy, że w wyniku trwających przez ponad pół roku (dokładnie od 16 sierpnia 2018 r. do 20 lutego 2019 r.) wzrostów cena złota wzrosła o ponad 186 dolarów z nieco ponad 1160 USD do ponad 1346 USD, co stanowiło 16,07%. Od tego czasu obserwujemy jednak spadki, wskutek których cena złota osunęła się już o niemal 6%.


Cena złota w trójkącie prostokątnym

Analizując obecną sytuację na notowaniach złota zauważymy, że w wyniku niedawnych spadków kurs osunął się w okolice linii tendencji wzrostowej, gdzie tylko w ostatnim czasie już dwukrotnie pojawiła się reakcja popytowa. Mimo to, późniejsze wzrosty za każdym razem docierały jedynie w rejon ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 1287 USD, mierzenia 50% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego oraz linii tendencji spadkowej.

Tak silna konfluencja oporów sprawiła, że i wczoraj pojawiła się w jej okolicy większa reakcja podażowa, mogąca sygnalizować potencjalne odrzucenie tej strefy. Gdyby tak się stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej. Gdyby jednak wsparcie to zostało w końcu pokonane, cena złota mogłaby sunąć się nawet w rejon 1236 dolarów. W chwili obecnej złoto wyceniane jest natomiast po 1280,47 USD.

Do handlu na rynku złota polecam sprawdzić brokera Naga Markets

Cena złota w czwartek, 9 maja 2019 roku
GOLD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJP Morgan “restartuje” swój blockchain Quorum
Następny artykułJPMorgan ostrzega przed eksplozją notowań dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here