towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się blisko 0,4% nad kreską. Silver również zyskuje, po godzinie 11:30 jest to ruch na ponad 0,5%. Natomiast w przypadku Oil WTI, możemy obserwować wyraźną korektę ostatnich spadków, dziś są to już wzrosty na ponad 1 punkt procentowy. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) utrzymuje się powyżej wsparcia

Cena złota utrzymuje się powyżej poziomu 1278$, co zachęca do dalszych wzrostów w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich wierzchołkach. W porannym przeglądzie wspominałem o sytuacji na niższym interwale czasowym, gdzie kluczowym miejscem jest lokalna sekwencja przy 1279,4$. Na razie można zapomnieć o spadkach. Scenariusz zmieni się na spadkowy dopiero w momencie powrotu poniżej 1275$.

Cena złota 30 kwietnia 2019 roku

Cena srebra (XAG/USD) i kluczowa bariera podażowa

Cena srebra po raz kolejny wraca poniżej 15$. W tej chwili biorę pod uwagę strefę przy poziomie 15,075$. W momencie jego pokonania, spodziewałbym się wzrostów nawet w kierunku 15,40$. W przypadku, jeśli będzie ona broniona od dołu, celem dla spadków pozostają okolice ostatnich minimów. Jednak zajmowanie w tej chwili pozycji krótkich nie daje korzystnego RR, osobiście poczekałbym lepiej na wybicie strefy oporowej górą.

Cena srebra 30 kwietnia 2019 roku

Cena ropy (OIL WTI) w górę

Cena ropy WTI wyraźnie koryguje piątkowe spadki. Wejście w pozycję przy dolnym ograniczeniu układu OB było trudne, ponieważ rynek zahaczył go tylko raz i to na sporej dynamice. Idealną sytuacją byłby podwójny dołek, który cały czas ma szansę się jeszcze pojawić, natomiast szansa ta maleje razem z dalszym wzrostem ceny, niemniej dolne ograniczenie układu Overbalance pozostaje kluczowym wsparciem. Celem w średnim terminie jest oczywiście wybicie nowych tegorocznych maksimów

Cena ropy naftowej 30 kwietnia 2019 roku


Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here