Naga MarketsAnalizując cenę złota postanowiłem skorzystać z dwóch dość odmiennych metod analizy technicznej. Pierwsza opiera się na formacjach świecowych i wskaźniku MACD, czyli moja ulubiona PA+MACD. Druga to ostatnio bardzo modna metoda Overbalance spopularyzowana przez niedawne nadzwyczajne wyniki uczestnika konkursu tradingowego (Filip B. vel Vezori) zorganizowanego przez założyciela facebookowej Grupy Traderów.

  • objęcie hosssy na Złocie
  • overbalance i zasięg korekty
  • webinar we wtorek o 20:00

PA+MACD

GOLD Daily price
GOLD Daily – objecie hossy na poziomie wsparcia

Pierwszy obrazek przedstawia wykres dzienny z zaznaczoną formacją świecową objęcia hossy (bullish outsidebar). Formacja pojawiła się na ważnym poziomie wsparcia i oporu (S/R). Podobna formacja wystąpiła we wrześniu 2020, wybicie ceny z jej zakresu uruchomił popyt i wzrost ceny o 120 USD/oz.
Aktualnie cena znajduje się wewnątrz formacji, jeśli nastąpi wybicie górą i MACD przejdzie w fazę wzrostową, może to być silny sygnał wzrostowy.

Overbalance

GOLD H4 - strategia overbalance
GOLD H4 – strategia overbalance i prawdopodobny zasięg korekty

Strategia overbalance opiera się na mierzeniu korekt i założeniu, że dopóki nie zostanie pokonana największa – trend trwa. Ale to tylko jeden ze sposobu korzystania z tej techniki.

Można mierząc poprzednie korekty określać kiedy nastąpi prawdopodobne jej zakończenie i dołączyć do trendu lub otwierać zlecenie gdy korekta się rozpoczęła stawiając TP na krawędzi OB.

Załączony wykres przedstawia dwie korekty wzrostowe w trendzie spadkowym (ok 70 USD każda), trzeci zielony prostokąt , jego górna krawędź, wskazuje gdzie cena może dotrzeć gdyby kolejna korekta respektowała poprzednie zasięgi. To że korekta jest bardzo prawdopodobna wskazuje pierwszy wykres i objecie hossy, a jej zasięg wyznacza strategia overbalance – 1830 USD/oz.

ZAPRASZAM NA WTORKOWY WEBINAR (23 lutego, GODZ. 20:00)

Strategia PA + MACD – jak zwiększyć prawdopodobieństwo wygranej

Price Action w połączeniu z MACD w niektórych sytuacjach może pomóc nam tę odpowiedź znaleźć. W trakcie wykładu pokażę dwa sposoby wykorzystania tego oscylatora i przedstawię strategię opartą na zasadach Price Action i tym oscylatorze.

ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR 

Na wykładzie będzie przedstawiona kompletna strategia oparta na formacjach świecowych Price Action i wskaźnika MACD.

  • co to jest MACD i jak powstaje histogram
  • 2 sposoby wykorzystania MACD max i min, dywergencje
  • krótkie wprowadzenie do formacji Inside Bar i Outside Bar
  • przykładowe analizy na wykresach live.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here