Naga MarketsGOLD 09.09.2019

Poniedziałek jest dobrym dniem do analizy wykresów tygodniowych. Przyjrzyjmy się pod tym kątem wykresowi GOLD czyli złota.

GOLD Weekly

Widać że zeszłotygodniowa świeca całkowicie objęła swoim zasięgiem poprzednią tworząc formację objęcia bessy. Jest to dość mocny sygnał sprzedażowy, pod warunkiem, że wybicie dołem z tej formacji zostanie potwierdzone zamknięciem świecy dziennej poniżej minimum zeszłego tygodnia. O chęci do spadków może świadczyć utworzenie maksimum na MACD, jego wartość od rana maleje.

GOLD Daily

Przechodząc na wykres dzienny, zauważymy, że cena aktualnie znajduje się w strefie konfluencji wynikającej z przecięcia linii trendu, pokonanej na początku sierpnia br. i dolnego ograniczenia objęcia bessy z wykresu tygodniowego. Dodatkowo mamy trwającą niedźwiedzią dywergencję co razem z malejącym MACD na wykresie tygodniowym wskazywałoby na dalsze spadki ceny złota. Warunkiem zajęcia pozycji short w tym wypadku może być pokonanie strefy konfluencji czyli obszaru pomiędzy 1500-1497 $/oz.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here