Naga MarketsW poprzedni poniedziałek (09.09) analizowałem złoto i powstałą na wykresie tygodniowym formację objęcia bessy.

GOLD Weekly- cena pokonała dolna granice formacji objęcia bessy

Układ świec tygodniowych sugerował spadki, do których pod koniec tygodnia faktycznie doszło i cena spadła już o 15$/oz. Wskaźnik MACD po ustanowieniu maksimum zaczyna maleć co utwierdza mnie w przekonaniu, że to nie koniec obniżki ceny złota.

GOLD Daily – pokonanie linii trendu może przyspieszyć spadki

Gdy przeanalizujemy wykres Daily – widzimy, że cena znajduje się aktualnie na linii trendu wzrostowego, a ponieważ ostatnie dwie świece dzienne ( długi górny cień) wyraźnie odrzuciły cenę powyżej poziomu 1502 $/oz pokonanie tej linii będzie sygnałem do kontynuacji spadków, poparte trwającą niedźwiedzią dywergencją. Celem sprzedających może być poziom 1440.


Przy okazji zapraszam zainteresowanych na  webinar  “Jak  przygotować wykres do analizy technicznej”. Spotkanie które osobiście poprowadzę odbędzie się we wtorek (17.09.2019 roku) o godzinie 20:00.

W czasie wykładu w kilku krokach pokażę jak dzięki naniesieniu na wykresie kilku prostych linii i średnich kroczących stanie się on bardziej czytelny i gotowy do analizy. Udostępnię zainteresowanym szablon do MT4 na bazie którego robię swoje analizy w oparciu o strategię PA+MACD.


Analiza będzie weryfikowana w weekend zgodnie z założeniami cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką”. Wszystkie odcinki cyklu “Pomiędzy Teorią a Praktyką” są  zebrane w osobnym wątku na naszym forum w dziale Dzienniki Traderów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here