Naga MarketsPo bitcoina sięgają już nie tylko inwestorzy instytucjonalni, ale też… politycy. Godfrey Bloom to były poseł Parlamentu Europejskiego i krytyk systemu bankowego. Przyznał, że chce inwestować w bitcoina, ale też w ether i projekty DeFi.

  • Były europoseł przyznał, że planuje inwestować w kryptowaluty.
  • Już wcześniej krytykował system bankowy.
  • Cyfrowe waluty posiadają też polscy politycy.

Godfrey Bloom – polityk, który chce postawić na BTC

Bloom był europosłem w latach 2004-2014. Słynął z kontrowersyjnych wypowiedzi.

Teraz przyznał zaś, że chce inwestować w kryptowaluty. Obecnie szuka informacji o tym rynku. Zwrócił się do społeczności na Twitterze o pomoc w tej kwestii. Co ciekawe, wcześniej otwarcie mówił, że inwestuje w złoto i srebro. Tych ma już jednak, jak sam przyznaje, dostateczną ilość. Bitcoin ma być uzupełnieniem jego portfela.

 

Gdy jeden z użytkowników Twittera wspomniał w dyskusji o tym, aby nie ignorował on Ethereum oraz projektów z sektora DeFi, były europoseł odpowiedział, że zastosuje się do tych rad.

Banki to jedno wielkie oszustwo?

Bloom słynął z wypowiedzi, które wzburzały dyskutantów. W roku 2010 został nawet wyproszony ze spotkania, ponieważ obraził jednego z kolegów. Na tym nie poprzestał. Już trzy lata później stwierdził, że obecny system bankowy został zbudowany na oszustwie. Wówczas atakował parlamentarzystów, że nie rozumieją pojęcia bankowości. Dodawał, że w jego opinii bankierzy centralni oraz politycy powinni siedzieć w więzieniach.

Polscy politycy

Jak się okazuje, także polscy politycy interesują się kryptowalutami. Wojciech Murdzek ze Zjednoczonej Prawicy w swoim oświadczeniu majątkowym z wiosny br. przyznał, że posiada 1,2 BTC i 2,3 BCH. Całe oświadczenie można znaleźć pod tym linkiem.

Z kolei poseł Lewicy Przemysław Koperski przygotował interpelację do rządu dot. planów emisji polskiego CBDC. Polityk pyta w niej:

  1. Czy Polska jest przygotowana na gospodarcze i finansowe skutki wprowadzania walut cyfrowych przez inne kraje czy korporacje?
  2. Czy rząd podejmuje wspólne działania z partnerami w UE w tym obszarze?
  3. Czy prowadzone są prace dotyczące emisji przez Polskę CBDC?
  4. Jakie i od kiedy prowadzone są przygotowania do pojawienia się na krajowym rynku libry i cyfrowej waluty Facebooka?
  5. Gdyby zaszła taka potrzeba, jak szybko Polska jest w stanie wyemitować własną CBDC?
  6. Jakie są dotychczasowe efekty działalności strumienia „Rejestry Rozproszone”?

Jak na razie odpowiedź na pismo formalnie przedłużono. Z pełną treścią interpelacji można się jednak zapoznać pod tym linkiem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here