Naga MarketsGobarto sprzedało działkę w Krakowie za 23,45 mln zł nettoWarszawa, 29.10.2021 (ISBnews) – Gobarto rozwiązało wszelkie porozumienia, z których wynikały zobowiązania inwestycyjne związane z planami zagospodarowania, wespół z partnerami, nieruchomości w Krakowie przy ul. Cystersów 22, której spółka jest użytkownikiem wieczystym, podało Gobarto. Spółka sprzedała nieruchomość za 23,45 mln zł netto.

“Decyzja o odstąpieniu przez emitenta od realizacji inwestycji deweloperskiej związana jest z ograniczaniem jego przedsięwzięć w segmencie rynku niezwiązanym z jego podstawową działalnością i uznaniu, iż kapitalizacja aktywów wykorzystywanych do nich jest bardziej pożądana w obecnej sytuacji rynkowej. W związku z powyższym, emitent zawarł w dniu 29 października 2021 roku z polską spółką deweloperską umowę sprzedaży nieruchomości za cenę 23 450 000 zł, powiększoną o należny podatek od towarów i usług (VAT)” – czytamy w komunikacie.Zawarcie umowy sprzedaży nieruchomości jest działaniem zgodnym ze strategią działania grupy na lata 2019 – 2024 w zakresie komercjalizacji posiadanych aktywów nieruchomościowych, podkreślono.

Gobarto (dawniej Polski Koncern Mięsny Duda) to największa w Polsce firma zajmująca się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. Należy do grupy kapitałowej Cedrob.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here