Naga Markets



Goat Gamez jest to polska spółka działająca w branży gamingowej, która planuje zagospodarować niszowe aspekty piłki nożnej. W osiągnięciu sukcesu pomóc ma przede wszystkim wsparcie (natury merytorycznej) ze strony Movie Games oraz rozpoznawalność Roberta Lewandowskiego, który jest akcjonariuszem spółki, podkreśla Filip Szklarzewski w rozmowie na antenie Comparic24.

  • Robert Lewandowski jest jednym z akcjonariuszy Goat Gamez.
  • Wsparcie merytoryczne w realizacji projektu zapewnia z kolei Movie Games.
  • Spółka nie planuje konkurować z FIFA, a celuje w niezagospodarowane obszary rynku piłki nożnej.

Te artykuły również Cię zainteresują




Goat Gamez wychodzi poza schematy

– Mamy na moment obecny najlepszego piłkarza na świecie, który stawia swoje pierwsze kroki, jeżeli chodzi o gaming. Mamy też potężne zaplecze Movie Games i wsparcie z ich strony. Mamy przede wszystkim przepotężny rynek gier sportowych, na którym z naszej perspektywy cały czas jest niższa. – wskazuje Filip Szklarzewski.

Zobacz również: PZU wypłaci rekordową dywidendę za rok 2020!

Jak wskazuje prezes Goat Gamez, tematyka piłki nożnej to nie tylko dwie bramki, 1 piłka i 22 zawodników. W praktyce rynek ten składa się z setek tysięcy ludzi zaangażowanych ten projekt na całym świecie, wszelkiej maści agenci, trenerzy, zaplecze medyczne itd. Aktualnie rynek gier jest mocno obsadzony (w głównej mierze przez FIFE), jednak tylko w jednym obszarze.

– My chcemy wyjść troszkę dalej. Nie tyle poza linie końcowe boiska, co poza stadion i pokazać życie, klimat de facto, piłki nożnej z różnych perspektyw. – dodaje także.

Czy gracz zainteresuje się czymś innym niż mecz?

– Widzimy, jakie jest zainteresowanie piłką nożną i to nie jest tylko zainteresowanie meczami, gdzie one są oglądane przez miliardy osób przy tych dużych wydarzeniach, ale też przede wszystkim, jeżeli chodzi o biografie, seriale, które są na streamingowych platformach. I de facto mecze są tłem do tych seriali. – podkreśla prezes Goat Gamez.

Planowana produkcja ma więc być czymś nowym na rynku. Nie będzie ona alternatywą wobec obecnych hegemonów, a skupiać się ma na zakotwiczeniu graczy w innej perspektywie spoglądania na piłkę nożną.

invest

Współpraca z Robertem Lewandowskim

– Podchodzimy do tematu gier sportowych troszkę od tego głównego nurtu. Nie chcemy być na boisku, chcemy być obok niego. Odchodzimy od licencji, które stanowią lwią część kosztów przy produkcjach tego typu gier. Natomiast brakowało nam osób, które by uwiarygodniały nasze produkty, a że chcemy trafiać do odbiorców gier komputerowych na całym świecie, to taką osobą, która w jakimś stopniu może nam ułatwić, na pewno jest Robert i jego dokonania na boisku i poza nim. – wskazuje Filip Szklarzewski.

Jak podkreśla gość programu Comparic24, rozmowy na temat współpracy trwały długo, jednak trzeba pamiętać, że były to dwa duże podmioty, a mianowicie z jednej strony Movie Games a z drugiej „sztab” Lewandowskiego. Finalnie udało się wypracować porozumienie i Robert Lewandowski wejdzie w branże gamingową wraz z Goat Gamez.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji biomed | bitcoina | wykres cen bitcoina | sp500 indeks | ropa naftowa notowania |



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here