Naga MarketsW dniu wczorajszym informowaliśmy o tym, iż kolejne Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych utraciło pozwolenie na działalność w tym roku. Tym razem Komisja Nadzoru Finansowego zdecydowała się nałożyć sankcję na działalność GO TFI w trybie natychmiastowej wykonalności. Dodatkowo towarzystwo zostało obciążone karą 6,5 mln zł.


GO TFI podejmie stosowne kroki w celu ochrony interesu uczestników funduszy i akcjonariuszy

Beata Kielan, Prezes Zarządu GO TFI w przekazanym redakcji Comparic.pl oświadczeniu informuje jednak, że Towarzystwo kwestionuje podstawy zarzutów i podejmie przewidziane prawem działania w celu ochrony interesu uczestników funduszy, akcjonariuszy spółki oraz dobrego imienia GO TFI i osób zarządzających. W tym celu Towarzystwo niezwłocznie złoży stosowne wnioski sądowe.

– Jesteśmy głęboko poruszeni skalą sankcji nałożonych 19.12.2019 przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Kwestionujemy ich podstawy i podejmiemy przewidziane prawem działania w celu ochrony interesu uczestników funduszy, akcjonariuszy spółki oraz dobrego imienia GO TFI i osób zarządzających.

Na przestrzeni 12 lat funkcjonowania Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, podczas licznych kontroli, KNF nigdy nie wskazała naruszenia artykułu 107 Ustawy o Funduszach Inwestycyjnych. Faktyczne struktury powstały w latach 2010-2011 i do 2016 roku pozostawały poza uwagą nadzoru. Niezrozumiałe jest też karanie za brak ofert nabycia na rynku oraz spłacanie zobowiązań funduszu i spółek celowych. Również pasywne przekroczenia limitów, w większości dostosowane, zostały potraktowane z surowością odbiegającą od dotychczasowej praktyki KNF.

Przytoczone w komunikacie Komisji zarzuty są krzywdzące i nie informują o przestrzeni do interpretacji wskazanych przepisów. GO TFI złoży w sądzie wniosek o zabezpieczenie natychmiastowej wykonalności decyzji KNF oraz podejmie wszelkie formy sprzeciwu, w tym cywilne roszczenia – czytamy w oświadczeniu GO TFI.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułWyspiarze płyną w swoją stronę
Następny artykułMajątek rodziny miliarderów stopniał o 820 mln USD… w ciągu zaledwie kilku dni
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here