Naga MarketsBroker tradingowy online GMO Click Securities działający jako spółka zależna GMO Internet Inc, opublikował 5 marca miesięczne wolumeny tradingowe w związku z lutową działalnością giełdową oraz OTC FX.

W przeciągu miesiąca, wolumeny OTC FX wyniosły 717,3 miliardy dolarów – spadając o 10,3% w porównaniu do wyników styczniowych. Wolumeny giełdowe Click365 spadły natomiast o 17,4% do poziomu 3,75 miliarda dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, łączne wolumeny lutego wyniosły 721 miliardów dolarów.

Rzecznik prasowy przedsiębiorstwa podczas konferencji prasowej tłumaczył spadek wolumenów w porównaniu do stycznia niską zmiennością jena oraz wpływem mniejszej liczby dni handlowych w lutym.

Niska zmienność jena powodem spadku wolumenów

Japoński jen to waluta podstawowa dla wielu klientów, będąca dla nich punktem odniesienia i pozwalająca na handel powiązanymi parami walutowymi wycenianymi właśnie w jenach. Między innymi dzięki temu GMO jest jednym z największych brokerów detalicznych na rynku FX pod względem wolumenów. Kiedy płynność jena spada wtedy jednocześnie zmniejsza się udział klientów GMO w rynku co ciągnie w dół wyniki przedsiębiorstwa.

Marka niedawno podkreślała swoją przodującą pozycję jeżeli chodzi o udział w rynku wolumenów detalicznych. Pomimo spadków w skali miesięcznej teza ta nadal jest trudna w obaleniu, co prezentuje między innymi poniższy wykres przygotowany przez GMO Click Securities:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here