Naga MarketsNajwiększy broker świata GMO CLICK wchodzi do EuropyDziałania Bank of Japan trwające nieprzerwanie od lat 90-tych ponownie powodują spore zamieszanie na lokalnej walucie oraz w gospodarce. O ile niesie to ze sobą sporo negatywnych skutków, to dla inwestorów i brokerów skupiających się głównie na parach z JPY stwarza prawdziwy „raj tradingowy”.


Lider japońskiego rynku brokerskiego – GMO Click Securities – opublikował wczoraj raport ze swojej październikowej działalności. Czytamy w nim, że wolumeny mdm (miesiąc do miesiąca) wygenerowane przez platformę FXNeo osiągnęły najwyższy poziom w historii spółki.

Październik przyniósł wzrost wolumenów o 28% co oznacza, że ostatecznie uplasowały się one na poziomie 1.01 biliona dolarów! W ujęciu rokrocznym oznacza to skok o 94%. Powodem była między innymi drastyczna zwyżka ilości nowych klientów. W samym tylko październiku przybyło ich 5 tysięcy (+1.4% co jest naprawdę dobrym rezultatem).

Jak widać na poniższym wykresie nawet maj i czerwiec zeszłego roku, które zwykło się nazywać rekordowo dobrymi dla całej branży Forex, nie zagwarantowały tak korzystnych warunków handlowych jak ostatnie rewelacje w wykonaniu Prezesa Kurody.

Rekordowe wyniki GMO Click Securities - wartości podane w jenach
Rekordowe wyniki GMO Click Securities – wartości podane w jenach

Ciekawe czy zbliżona tendencja będzie widoczna również u brokerów spoza Japonii? Przekonamy się wraz z publikacją kolejnych raportów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here