Naga MarketsOkres pomiędzy Świętami a Nowym rokiem, to zazwyczaj czas mniejszej zmienności na rynkach w tym również na rynku walutowym. Takie objawy wyraźnego spowolnienia handlu widzimy również obecnie, a główne pary pozostają w mniej lub bardziej wyraźnych trendach bocznych.

EUR/USD

Okres mniejszej zmienności widzimy na głównej parze jaką jest EUR/USD. Co prawda w ostatnich dniach generalnie nieco się podnieśliśmy, ale to „podnoszenie” ma znamiona lokalnego kanału lub może być interpretowane jako formacja klina korekcyjnego.

Jak widać na pierwszym z powyższych wykresów wszystko to odbywa się w obrębie ważnej strefy oporów. Ta na obecnym etapie nie odegrała roli punktu zwrotnego ale również nie została pokonana/przełamana. Tym samym dalszy kierunek trendu omawianej pary jest sprawą otwartą. To oznacza, że czekamy na jakieś bardziej wyraźne sygnały dalszego trendu eurodolara. Co takim sygnałem zatem będzie? Moim zdaniem pokonanie okolic 1.190-1.1910 będzie oznaczać pokonanie średnioterminowej strefy oporów oraz wybicie górą z lokalnego kanału (patrz drugi z powyższych wykresów). W takim przypadku droga do kontynuacji wzrostów zostałaby otwarta. W perspektywie stycznia – lutego 2018 celem dla kursu eurodolara mogłyby być okolice 1.23-1.2350, gdzie widzę kolejne, średnioterminowe opory.

Z drugiej strony co byłoby sygnałem pro spadkowym dla omawianej pary ? Dla mnie wybicie dołem z lokalnego kanału, który prezentuję na drugim z powyższych wykresów czyli przełamanie 1.1860. W takim przypadku kolejnym celem dla EUR/USD byłyby okolice 1.180-1.1790, a genezę tych wsparć widać na obydwu powyższych wykresach.

USD/CAD

Pogorszył się z kolei sentyment na rynku USD/CAD, gdzie wskazywane w poprzednim raporcie wsparcie znajdujące się w okolicach 1.27 zostało pokonane.

Wygląda więc na to, że kurs tej pary kieruje się do strefy 1.2593-1.2576, której genezę pokazałem na powyższym wykresie. Te wsparcia to dolne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji i póki co nie widzę przesłanek aby miały one zostać pokonane. Tym samym ww. strefa wydaje się być maksymalnym zasięgiem ruchu w dół kursu USD/CAD w perspektywie najbliższych tygodni, a scenariuszem preferowanym jest obrona ww. wsparć i ruch w kierunku górnego ograniczenia tego trendu bocznego.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here