Główne pary walutowe z polskim złotym w konsolidacji, kurs dolara po 3,7171 zł
Złoty traci do EUR i GBP, zyskuje do USD i CHF

Podczas ostatniej sesji handlowej w tym tygodniu możemy obserwować mieszane nastroje na polskim złotym. Złotówka konsoliduje w ujęciu do dolara, franka, euro i funta. Największy ruch obserwujemy na parze GBP/PLN, gdzie wynosi on jedynie 0,12% na korzyść brytyjskiej waluty. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty w konsolidacji pod koniec tygodnia
  • Złotówka traci 0,12% do funta
  • Kurs dolara 0,06% pod kreską
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7171 zł 14.08.2020, godzina 20:10
Kurs euro EURPLN 4,3935 zł 14.08.2020, godzina 20:10
Kurs funta GBPPLN 4,8636 zł 14.08.2020, godzina 20:10
Kurs franka CHFPLN 4,0865 zł 14.08.2020, godzina 20:10

Kurs dolara utrzymuje się w trendzie spadkowym

Podczas dzisiejszej sesji handlowej polski złoty umacnia się zaledwie 0,06% do dolara. Niemniej patrząc technicznie na parę walutową USD/PLN, cały czas obowiązuje trend spadkowy. Sytuacja nie uległa więc zmianie, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 3,77 zł. Utrzymanie się ceny poniżej oznacza, że bazowym scenariuszem pozostaje dalsza przecena. Dopiero w momencie wyjścia powyżej, większa korekta wzrostowa może mieć miejsce.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wpada w konsolidację?

Na kursie funta do złotego w średnim terminie obowiązuje tendencja spadkowa. Kupujący starli się wyprowadzić kurs na wyższe poziomy w tym tygodniu, niemniej jak dobrze widać po poniższym wykresie, ostatnia próba wyjścia w górę, zakończyła się szybkim zrzuceniem, co przemawia za dalszymi spadkami. Notowania dotarły wczoraj do lokalnego wsparcia przy 4,86 zł, gdzie pojawili się kupujący. Niemniej patrząc na interwał D1, świeca ma wysoki górny cień, co świadczy o tym, że popyt odpuścił.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN w ruchu bocznym

Frank szwajcarski znajduje się w piątek w rejonach poziomu odniesienia. Pomimo, że w średnim terminie para walutowa CHF/PLN znajduje się w tendencji spadkowej, aktualnie sytuacja techniczna nie wygląda klarownie, lokalnie obserwujemy konsolidację w wąskim zakresie, blisko ważnego wsparcia. Jeżeli w najbliższym czasie kupujący się nie uaktywnią, możliwe będzie ponowne zejście na strefę wsparcia przy 4,0550 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego w konsolidacji przy 4,39 zł

Kurs euro do złotego znajduje się dziś na symbolicznym plusie. Jednak patrząc na wykres, para walutowa EUR/PLN utrzymuje się w strefie wsparcia przy 4,39 zł. Dopóki poziom nie zostanie zanegowany, większa korekta wzrostowa jest wciąż możliwa. Należy jednak uważać, ponieważ ewentualne wybicie dołem, może otworzyć drogę do większej przeceny.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy: Spadki w Europie i mieszane nastroje w USA
Następny artykułBlok po 22 – 14 sierpnia 2020: AUD/USD, Ropa WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here