Naga Markets

Główne indeksy GPW świeciły wczoraj na czerwono. Czy to koniec wzrostów?Czwartek przyniósł wyraźne stonowanie nastrojów na globalnym rynku akcji, w szczególności widoczne było ono na Wall Street, gdzie strata dla S&P500 wyniosła blisko 1,50% a w przypadku technologicznego Nasdaq100 przekroczyła 2,50%. Korekta zniosła niemal trzy wzrostowe sesje drugiego z wymienionych. Powodem było najprawdopodobniej doniesienia o zaciętej dyskusji członków FOMC co do tempa zacieśniania polityki pieniężnej.

GPW wpisała się wczoraj w światowe pogorszenie nastrojów

Część przedstawicieli Fed skłania się ku podwyżce już na marcowym posiedzeniu, czemu coraz większe prawdopodobieństwo przypisuje konsensus rynkowy z największymi bankami w USA na czele. Do grona JP Morgan oraz Goldman Sach dołączył Wells Fargo – instytucje oczekują już czterech podwyżek stóp procentowych przez Fed w bieżącym roku.Na GPW również główne indeksy traciły, przy czym skala korekty była niemal symboliczna. WIG20 stracił blisko 0,15% przy obrotach zbliżonych do 1,4 mld PLN. Wśród komponentów nadal słabo radziły sobie notowania Lotos, ale z drugiej strony wyraźnej korekcie uległy notowania, które dobrze wypadły w środę (KGHM, PKN Orlen czy CD Projekt). Na wyróżnienie zasługują notowania sWIG80, który zyskał 0,09% z uwagi na mniejszą ekspozycję na odpływ kapitału zewnętrznego.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Dziś w krajowym kalendarium makroekonomicznym finalny odczyt inflacji konsumenckiej za grudzień, więc poznamy nieco więcej szczegółów dotyczących składowych. Z kolei uwaga inwestorów na świecie skupi się na grudniowym odczycie amerykańskiej sprzedaży detalicznej oraz początku sezonu wyników kwartalnych w USA. Standardowo jako pierwsze raporty za miniony kwartał opublikują największe banki, m.in. JP Morgan, Citigroup oraz Wells Fargo.

Wczorajszy słabszy wynik sesji za oceanem z pewnością będzie ciążył inwestorom w Europie, w szczególności w pierwszych godzinach handlu. Wczorajsze słabsze zachowanie krajowych indeksów w drugiej części dnia może być początkiem korekty, którą wspierać będzie chęć realizacji szybkich zysków z ostatnich dni. W przypadku blue chips najbliższym wsparciem pozostają okolice poziomu 2350 pkt., a w dalszej kolejności dopiero poziom o 100 pkt. niżej.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here