Naga MarketsJamie Dimon przemawiaPięć głównych banków z Korei Południowej przystąpiło do Interbank Information Network (IIN) – projektu systemu płatności opartego na blockchainie banku JP Morgan. Ta wiadomość dodatkowo zwiększa obecność Azji w inicjatywie IIN.

Według Fn News pięć największych banków w Korei Południowej nawiązało współpracę w ramach IIN JP Morgan. Banki te stały się więc najnowszymi podmiotami w rosnącej liście instytucji finansowych, które chcą uczestniczyć w proponowanym systemie płatności opartym na blockchainie, za którym stoi amerykański bank.

JP Morgan i ponad 300 banków

JPMorgan twierdzi, że już ponad 340 banków wyraziło zainteresowanie złożeniem wniosku o udział w IIN. Projekt, który będzie funkcjonował jako globalny ekosystem bankowy, skoncentruje się na redukcji kosztów i przepustowości transakcji w płatnościach transgranicznych.

JP Morgan testuje też nadal swojego stablecoina – JPM Coina, który ma zostać potem wdrożony do IIN. Bankowa usługa płatności typu blockchain działa na Quorum – zdecentralizowanej platformie księgowej opartej na blockchainie Ethereum.

Banki a blockchain

IIN jest jedną z platform płatności typu blockchain, za którą stoją banki. Lista ta stale rośnie. W czerwcu 2019 r. Fnality International ogłosiło plany dot. swojej globalnej platformy przekazów pieniężnych, z której będzie korzystać konsorcjum banków w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Europie.

Wells Fargo ma również projekt dot. stablecoina dla płatności transgranicznych o nazwie Wells Fargo Digital Cash. Pomimo swoich planów bank nadal utrzymuje zdecydowaną postawę antykryptowalutową. Nawet podobno zakazuje swoim klientom angażowania się w transakcje kryptowalutowe.

Jakie zaś banki z Korei Płd. chcą współpracować z JP Morgan? Są to: Korea Development Bank (KDB), Shinhan Bank, Woori Bank, KEB Hana Bank, and NongHyup Bank (NH)

Azja coraz mocniej interesuje się inwestycją JP Morgan. ​​Japonia ma najwyższy odsetek banków, które zaangażowały się w projekt. Według Business Times z Singapuru banki azjatyckie stanowią około 40 proc. obecnych uczestników IIN. W ubiegłym tygodniu do INN dołączyło również Oversea-Chinese Banking Corporation (OCBC) z Singapuru – drugi co do wielkości bank w Azji Południowo-Wschodniej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here