Naga Marketskopanie btcGłówna amerykańska firma kopiąca kryptowaluty Giga Watt złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości w poniedziałek, 19 listopada. Informację podał dziennik Wenatchee World.


Pięć największych firm zajmujących się wydobywaniem walut cyfrowych poinformowało, że złożyło wniosek o ochronę w sądzie upadłościowym w Eastern District of Washington, twierdząc, że firma jest “niewypłacalna i nie jest w stanie spłacić swoich długów w odpowiednim czasie”. Zgodnie z dokumentami sądowymi, Giga Watt utrzymuje aktywa o wartości do 50 000 USD, przy czym szacuje się, że liczba wierzycieli wynosi nie więcej niż 50, a zobowiązania są wyceniane między 10 a 50 milionów USD. Oprócz bankructwa, firmie grozi również eksmisja z jej siedziby.

Dyrektor zarządzający Giga Watt, George Turner, który kierował firmowymi inicjatywami wydobywczymi w East Wenatchee i Moses Lake, stwierdził, że zgłoszenie zostało złożone przez zarząd firmy i nie przeszło przez jego biuro.

Historia giganta na glinianych nogach

Giga Watt z siedzibą w Waszyngtonie, wcześniej znane jako MegaBigPower, zostało założona w 2012 roku przez byłego inżyniera oprogramowania Microsoft, Dave’a Carlsona, który dowiedział się o Bitcoinie w 2010 roku. Firma przeprowadziła także sprzedaż tokena w ramach Initial Coin Offering (ICO) w lipcu 2017 roku. Tokeny Giga Watta miały na celu pozyskanie pieniędzy na kupno i budowę sprzętu górniczego z wykorzystaniem “ponad 30 megawatów energii elektrycznej”, a także stworzenie prywatnej podstacji energetycznej.

W marcu 2017 r. Dave Carlson stwierdził, że firma “nie potrzebuje” rejestracji w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby przeprowadzić ICO, argumentując, że “stworzyła tokenową ofertę, w której ludzie mogą uzyskać dostęp do infrastruktura elektryczna, która napędza ich górników.” Równy rok później kancelaria prawnicza Silver Miller wszczęła pozew federalny dotyczący ICO promowanego przez Giga Watt, twierdząc, że firma naruszyła przepisy dotyczące papierów wartościowych, sprzedając własne tokeny bez rejestracji.

We wrześniu tego roku iFiberOne poinformowało, że Carlson “cicho” opuścił Giga Watt rezygnując z roli CEO w połowie sierpnia.

Obecna bessa z pewnością będzie pewnym papierkiem lakmusowym dla rynku kopalni kryptowalut, można więc oczekiwać innych bankructw.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here