Naga MarketsGłowa z ramionami. Poznaj formację RGR podczas webinaru Comparic.pl!Formacja głowa z ramionami (RGR) to jedna z najbardziej znanych formacji analizy technicznej. Pojawienie się na wykresie specyficznego układu lokalnych szczytów i dołków często zwiastuje zbliżający się koniec trendu (lub też impulsu) wzrostowego. Więcej na jej temat już w trakcie poniedziałkowego webinaru Comparic.pl prowadzonego przy współpracy z brokerem XM.

Czym jest RGR?

Jak każda klasyczna formacja, głowa z ramionami opisana została na podstawie obserwacji wykresów spółek giełdowych i towarzyszącym im zmianom w poziomie wolumenu. Cała formacja składa się z trzech kolejno po sobie następujących szczytów, z których ostatni (prawe ramię) powinien być potwierdzeniem słabości rynku.Odpowiednie zmiany poziomu wolumenu potwierdzają z kolei całą formację. Z racji faktu, że rynek walutowy nie jest rynkiem regulowanym, a istniejące dane dotyczące wolumenu odzwierciedlają jedynie część faktycznie przeprowadzonych transakcji, jesteśmy skazani na znacznie bardziej rygorystyczne podejście do oceny głowy z ramionami jedynie na podstawie kształtu wykresu.

Więcej na temat RGR dowiesz się podczas webinaru z Dariuszem Dargo. Zapisz się już teraz!

BIORĘ UDZIAŁ W WEBINARZE

Przed spotkaniem warto zapoznać się z kilkoma materiałami edukacyjnymi przygotowanymi przez portal Comparic.pl, które dotyczą tej formacji technicznej:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here