Naga MarketsNegatywny wynik wczorajszego głosowania sprawił, że brytyjskich parlamentarzystów czeka niezwykle pracujący tydzień. Już dziś wieczorem zagłosują oni bowiem za ewentualnym Brexitem bez porozumienia. Oczekiwania rynkowe pozostają jednomyślne – wynikiem głosowania będzie sprzeciw, co z kolei doprowadzi do kolejnego głosowania już jutro nt. przedłużenia artykułu 50 umowy handlowej. Duże banki inwestycyjne komentują obecną sytuację Brexitu.


HSBC: Brak hard Brexitu może spowodować aprecjację funta

Analitycy z HSBC sugerują, że funt szterling prawdopodobnie ustabilizuje się lub nawet umocni się, jeśli Parlament zagłosuje przeciwko Brexitowi „bez porozumienia” 13 marca, co jest zgodne z szerokim konsensusem.

Członkowie parlamentu brytyjskiego (deputowani) głosowali już wcześniej przeciwko scenariuszowi hard Brexitu, co pokazuje, że najprawdopodobniej do niego nie dojdzie. Im więcej deputowanych zagłosuje przeciwko Brexitowi „bez porozumienia”, tym lepiej będzie dla funta w krótkim okresie – napisano w raporcie.

Wielka Brytania: Dzisiaj wszyscy patrzą na brytyjski parlament – Rabobank

Analitycy Rabobanku wyjaśniają, że zaledwie szesnaście dni przed planowanym końcem Brexitu w Wielkiej Brytanii dziś dojdzie do ważnego głosowania dot. hard Brexitu.

Niektóre produkty rolne, w tym wołowina, jagnięcina, wieprzowina i drób oraz gotowe samochody będą podlegać taryfom, choć 87% importu będzie wolne od podatków. Doniesienia prasowe sugerują, że rząd Wielkiej Brytanii nie zamierza pobierać taryf na granicy z Irlandią w przypadku hard Brexitu – wskazano w raporcie.

Kolejnym kluczowym wydarzeniem dla Wielkiej Brytanii będzie przedstawienie oświadczenia przez kanclerza Hammonda. Niedawna siła wpływów podatkowych sprawiła, że ​​finanse publiczne Wielkiej Brytanii stały się solidne. Oznacza to, że dziś najprawdopodobniej ogłoszone zostanie zmniejszenie kwot kredytowania. Biorąc pod uwagę wpływ niepewności politycznej, oczekujemy rewizji w dół prognozy wzrostu w Wielkiej Brytanii w 2019 r. – dodano.

Zobacz również: Goldman: Funt na 3-letnich maksimach w przypadku opóźnienia Brexitu

ABN Amro: Głosowania w Wielkiej Brytanii będą kluczowe

Analitycy ABN Amro sugerują, że głosowania z tego tygodnia będą prawdopodobnie kluczowe dla ostatecznego wyniku Brexitu.

Nadal uważamy, że najbardziej prawdopodobne scenariusze to albo wariant umowy premier May, który ostatecznie przejdzie przez parlament w przyszłości (z pewnością nie w tym tygodniu) albo kolejne referendum. Głosy w tym tygodniu będą prawdopodobnie kluczowe w określeniu, który scenariusz będzie najbardziej prawdopodobny – podsumowano.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here