TMS


GTC to firma prowadzące inwestycje w trzech głównych segmentach rynku nieruchomości: budynki biurowe, centra handlowo-rozrywkowe oraz budownictwo mieszkaniowe.Firma realizuje inwestycje w Europie Środkowowschodniej i Południowowschodniej.
Dzisiaj (21 sierpnia 2014) pojawiły się mocno rozczarowujące inwestorów wyniki. Globe Trade Center odnotowało 291,86 mln zł skonsolidowanej straty netto w II kw. 2014 r. wobec 213,61 mln zł straty rok 2013. Zysk brutto z działalności operacyjnej wyniósł 87,78 mln zł wobec 81,96 mln zł zysku rok wcześniej.
Kurs mocno zareagował na te informacje i akcje tracą ponad 8%. Dobrze będzie przyjrzeć się jak wyglądają notowania z perspektywy analizy technicznej:
Na początek wykres miesięczny sięgający 2005 roku. Nie wygląda to najlepiej delikatnie mówiąc. Nieprzerwanie od szczytu hossy trwają spadki, a w 2012 roku spółka zaliczyła minimum w okolicach 5zł. Będzie ono dość istotne w dalszej części analizy. Na razie przejdźmy do wykresu tygodniowego:

 Globe Trade Centre SA [GTC] - analiza techniczna spółki

Tutaj wyraźna jest spadkowa linia trendu, natomiast co ważniejsze dzisiejszy spadek powoli przebija wsparcie. To powinno martwić najbardziej. Ewentualne odbicie powinno zostać zatrzymane właśnie przez linię trendu spadkowego, czyli w okolicach 8zł

 Globe Trade Centre SA [GTC] - analiza techniczna spółki

Źle wygląda dzisiejsza sesja na wykresie dziennym. Pamiętać trzeba, że dopóki jednak sesja się nie zakończy, może nastąpić odbicie i nie ma co wróżyć dalszych spadków. W przypadku pojawienia się popytu może być to ciekawa inwestycja, która w niewielkim okresie czasu może dać zarobić około 20% (wspomniana linia trendu spadkowego będzie celem). Jednak jeśli to wsparcie zostanie przełamane, kolejne znajduje się na wspomnianym minimum, czyli nieco powyżej 5zł za akcję.

 Globe Trade Centre SA [GTC] - analiza techniczna spółkiNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here