Naga MarketsW środę dolar spadł do najniższego poziomu od dwóch lat, a bardziej ryzykowne waluty zyskały, gdy inwestorzy dyskontują opóźnienia w rozmowach o bodźcach fiskalnych w USA i stawiają na ożywienie gospodarcze w 2021 roku. Indeks dolara (DXY) kontynuuje spadek i pod koniec roku znalazł się poniżej okrągłego poziomu 90,0.

  • Mitch McConnell zablokował we wtorek głosowanie w sprawie pakietu sytmulacyjnego
  • Nastroje rynkowe pozostają optymistyczne, a inwestorzy wierzą, że umowa stymulacyjna zostanie ostatecznie osiągnięta
  • Dolar nowozelandzki również osiągnął dwuletnie maksima w obliczu apetytu do ryzyka na świecie

Dalsze osłabienie kursu dolara (USD) w 2021 roku

Przywódca większości w Senacie USA, Mitch McConnell, zablokował we wtorek głosowanie w sprawie zwiększenia wypłat dla Amerykanów do 2000 dolarów, dodając kolejne opóźnienie do kruchych negocjacji w sprawie bodźców fiskalnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak nastroje rynkowe pozostają optymistyczne, a inwestorzy wierzą, że umowa stymulacyjna zostanie ostatecznie osiągnięta, a znoszone lockdowny w przyszłym roku ułatwią globalne ożywienie gospodarcze, zmniejszając popyt na dolara jako bezpiecznej przystani.

Ostatnie niepowodzenie w Senacie nie ma większego znaczenia dla inwestorów, ponieważ widzą, że nadal istnieje duże wsparcie fiskalne dla gospodarki USA – napisał Naeem Aslam, główny analityk rynkowy w Avatrade. w notatce.

Analitycy oczekują dalszego osłabienia dolara w 2021 r., ponieważ oczekuje się, że prezydent elekt USA Joe Biden będzie naciskał na jeszcze więcej środków wspierających amerykańską gospodarkę.

Ruchy związane z ryzykiem na rynkach walutowych sprawiły, że główne waluty osiągnęły rekordowe poziomy podczas środowej sesji azjatyckiej, osłabiły się wraz z otwarciem rynków europejskich, a następnie pobiły nowe rekordy w miarę kontynuacji europejskiej sesji.

Dolar australijski – postrzegany jako płynny wskaźnik globalnego apetytu na ryzyko – wzrósł w ciągu dnia o 0,8% do poziomu 0,7664. Dolar nowozelandzki również osiągnął dwuletnie maksima.

Funt brytyjski zyskał w stosunku do dolara na poziomie 1,3607 USD, ale niewiele się zmienił w stosunku do euro, ponieważ inwestorzy powracający z przerwy świątecznej „trawią” umowę Brexit zawartą 24 grudnia. Chociaż umowa unika chaotycznego wyjścia bez umowy, nie obejmuje usług, które stanowią 80% brytyjskiej gospodarki.

Commonwealth Bank of Australia napisał w notatce skierowanej do klientów, że brak ram dotyczących równoważności usług finansowych w umowie i rosnące poparcie dla szkockiej niezależności to nowe przeciwności dla funta.

fpmarkets

Dolar najniżej od kwietnia 2018 roku na Forex

Notowania indeksu dolara (DXY) spadły w środę poniżej poziomu 90,0 i znalazły się najniżej od kwietnia 2018 roku. Tym samym kurs ma otwartą drogę do dołka z 2018 roku w okolicach 88,25. Jego trwałe przebicie może doprowadzić do kolejnej silnej fali wyprzedaży amerykańskiej waluty z celem na okrągły poziom 80,0, po raz ostatni odnotowany w 2014 roku.

Kurs indeksu dolara na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs indeksu dolara na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here