Naga MarketsDziałająca w Tokio Grupa Monex, raportowała w zeszłym tygodniu swoje globalne wolumeny FX za działalność prowadzoną w lipcu bieżącego roku. Odczyty pokazują, że wartość handlu walutami w minionym miesiącu poszła w dół o 7% – w porównaniu z czerwcem daje to wartość na poziomie 29 miliardów dolarów. Jest to już szósty miesiąc z rzędu, w którym Monex cierpi z powodu osunięć.

Powód pozostaje niezmienny – ciągnąca się stagnacja i niska zmienność japońskiego jena. Zakres handlowy na najbardziej aktywnej parze co do lokalnego, azjatyckiego rynku (mowa tutaj o USD/JPY) wyniósł 180 pipsów w przeciągu całego miesiąca. Doprowadziło to do jeszcze głębszego obniżenia wolumenów. Wyniki z działalności FX OTC spadły o 18% do 524 milionów dolarów dziennie.

W czasie wakacji jakiekolwiek zmiany na lepsze są raczej mało możliwe – na pewno nie przed nadejściem września. Coraz większe ryzyko presji geopolitycznych odczuwalne jest coraz silniej również na Forexie co także w dużym stopniu przekłada się na zmienność i wysokość wolumenów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here