Naga Marketsusa chiny wojna handlowaInwestorzy na całym świecie bacznie obserwują początek szczytu G-20 oczekując ponownego uruchomienia rozmów handlowych w sobotę. Kontrakty futures na amerykańskie akcje wspinają się wraz z giełdami europejskimi pod koniec tygodnia, tuż przed bardzo oczekiwanym spotkaniem prezydenckim między Stanami Zjednoczonymi i Chinami, które może nakreślić kolejny rozdział w wojnie handlowej. Prezydenci mają spotkać się jutro rano o 11:30 czasu lokalnego tj. 3:30 czasu londyńskiego. Z kolei akcje azjatyckie odnotowują spadki, a obligacje konsolidują w oczekiwaniu na nowe informacje.


Druga połowa roku będzie korzystna dla rynku akcji?

W ostatnim dniu handlowym miesiąca i zarazem kwartału, globalne akcje odnotowują wzrost o prawie 6% w czerwcu. Z kolei obligacje są na dobrej drodze do najlepszego miesiąca w tym roku w obliczu oczekiwań rynkowych, że banki centralne poluzują swoją politykę monetarną w celu zatrzymania spowolnienia gospodarczego.

globalne akcje 28 6 19
Kursy globalnych akcji. Źródło: finviz.com

Wszystkie oczy kierują się teraz na spotkanie G-20 w Osace, gdzie prezydenci Donald Trump i Xi Jinping będą rozmawiać szukając przełomu w wojnie handlowej. Trump oznajmił, że podczas gdy cały czas nie wyklucza nowych taryf na Chiny uważa, że ​​sobotnie spotkanie będzie przynajmniej w minimalnym stopniu produktywne.

Wzrosło ryzyko potencjalnego rozczarowania wynikami rozmów, a rynki wyceniają to, co nazywamy can-kick (może zaskoczyć). Mimo to kontynuowanie negocjacji wraz z łagodzeniem polityki banku centralnego USA i spadkiem globalnego spowolnienia będzie korzystne dla aktywów ryzykownych w drugiej połowie tego roku – powiedział Jay Pelosky, dyrektor ds. inwestycji w TPW Investment Management.

Analitycy z Deutsche Banku sugerują, że na nadchodzącym spotkaniu G20 rezolucja może być bardzo mało prawdopodobna.

Jak można się było spodziewać, nagłówki pierwszych stron gazet zgadują, co może się zdarzyć, a co nie w najbliższych dniach sugerując, że ​​Xi będzie nalegał na każdy możliwy rozejm handlowy, w tym USA znoszące zakaz na Huawei, chociaż podobno może również zaoferować wsparcie dla USA wobec kwestii Iranu i Korei Północnej – napisano w raporcie Deutsche Banku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułIndeks dolara – analiza techniczna
Następny artykułKurs funta w konsolidacji wokół 136,500 JPY. Możliwe odbicie?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

2 KOMENTARZE

  1. “W ostatnim dniu handlowym miesiąca i zarazem kwartału, globalne akcje odnotowują wzrost o prawie 6% w czerwcu.”
    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here