Naga Marketsdolary i jenyW maju kurs dolara do jena (USD/JPY) wahał się w ograniczonym przedziale cenowym, powyżej kwietniowego minimum 107,50 i był wspierany przez wzrostową linię trendu ciągnącą się od styczniowego dołka. Dopóki utrzymuje się ta linia, kurs USD/JPY nadal znajduje się w trendzie wzrostowym, uważają ekonomiści z Rabobanku. Krótkoterminowa perspektywa może jednak przynieść kilka komplikacji, biorąc pod uwagę trwający kryzys wywołany lockdownem w Japonii. Chociaż może to stanowić krótkoterminowe wsparcie dla bezpiecznego JPY, eksperci będą traktować spadki USD/JPY jako okazję do zawarcia długiej pozycji.

  • Jen ma tendencję do kierowania się globalnym sentymentem do ryzyka, a nie określonymi wydarzeniami w kraju
  • Zakupy JPY jako bezpiecznej przystani będą prawdopodobnie ograniczone, o ile optymizm dotyczący ożywienie w USA i Europie pozostaje na swoim miejscu
  • Spadek pary USD/JPY poniżej wzrostowej linii trendu w obszarze 108,60/70 okazją do zakupu
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs dolara (USD/JPY): wiele możliwości wzrostu w średnim okresie – Rabobank

Utrzymujące się obostrzenia w wielu regionach kraju są przyczyną trwającego kryzysu. Ze względu na swoją funkcję jako waluty bezpiecznej przystani, jen ma tendencję do kierowania się globalnym sentymentem do ryzyka, a nie określonymi wydarzeniami w kraju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż istnieje możliwość, że kolejna fala obostrzeń w regionie może w najbliższym czasie udzielić niewielkiego wsparcia jenowi, aktywność cenowa w ciągu ostatnich kilku tygodni sugeruje, że zakupy JPY jako bezpiecznej przystani będą prawdopodobnie ograniczone, o ile optymizm dotyczący ożywienie w USA i Europie pozostaje na swoim miejscu – napisano w raporcie.

Traktujemy jakikolwiek spadek pary USD/JPY poniżej wzrostowej linii trendu w obszarze 108,60/70 jako okazję do zakupu – dodano.

Kurs dolara (USD/JPY) musi przebić się powyżej 109,50/70, aby kontynuować wzrost – OCBC

Ostatni protokół FOMC wystraszył grających na spadki dolara i poniekąd zachęcił do realizacji zysków. W efekcie dolar odrobił ostatnie straty w stosunku do innych bezpiecznych walut, takich jak jen. Kurs USD/JPY powrócił powyżej 109,00, a Terence Wu, strateg walutowy w banku OCBC, spodziewa się, że para ta zwiększy presję wzrostową po przebiciu powyżej 109,50/70.

Ostre zmiany w oczekiwaniach Fed i sentyment do ryzyka spowodowały niespokojną sesję dla pary USD/JPY, w wyniku czego ostatecznie wzrosła powyżej poziomu 109,00. Wyższe rentowności UST powinny wywierać bardziej trwały wpływ na kurs w porównaniu z awersją do ryzyka, pozwalając parze uniknąć natychmiastowej presji spadkowej. Niemniej jednak silniejsze odchylenie w górę może pojawić się tylko wtedy, gdy para przekroczy opór 109,50/70 – podsumowano.

Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDJPY na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy wti | kruk akcje | xtb notowania | tms | kurs kghm | kurs dolar | waluty online |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here