Naga MarketsIkona Facebook na iOSGlobalCoin (nazwa tymczasowa) – kryptowaluta Facebooka, której white paper ma zostać opublikowany w najbliższy wtorek (18 czerwca) zyskuje wsparcie kilkunastu firm. Jak donosi Wall Street Journal, wśród nich znaleźli się giganci tacy jak Visa, Mastercard, PayPal oraz Uber.

Pogłoski na temat tajnego projektu największej sieci społecznościowej pojawiają się już od kilku miesięcy. Jak na razie niewiele wiadomo na temat sposobu działania, technologii i wykorzystania kryptowaluty Facebooka. Nieoficjalnie mówi się, że kryptowaluta GlobalCoin (niektóre źródła wspominają także nazwę Libra czy FaceCoin) ma być tzw. stablecoinem, a jej kurs byłby powiązany z dolarem amerykańskim lub koszykiem walut fiducjarnych.

Te artykuły również Cię zainteresują
10 mln dolarów wsparcia od firmy

WSJ powołując się na źródła rzekomo zaznajomione ze sprawą raportuje, że firmuje wspierające nowy projekt Facebooka obejmują cały sektor finansowy  e-commerce, venture capital i telekomunikacyjny. Każda ze wspierających firm miałaby zainwestować około 10 milionów dolarów w projekt i stać się częścią konsorcjum zarządzającego kryptowalutą.

W sprawozdaniu stwierdzono, iż kilku członków wyraziło obawy jakoby token Facebooka mógł zostać wykorzystany do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Prawdziwa kryptowaluta

Według doniesień WSJ, Facebook, ani poszczególni członkowie konsorcjum nie będą kontrolować kryptowaluty, chociaż niektórzy z nich mogą obsługiwać węzły sieci, na której będą bazować krypto-płatności. Tym samym można by uznać coina za “prawdziwą” kryptowalutę.

Oprócz wskazanych na wstępie firm, źródła podają także, że w projekt zaangażował się m.in.  fintech Stripe, Booking.com oraz witryna e-commerce MercadoLibre. Wszyscy członkowie konsorcjum rzekomo zostali poproszeni o podpisanie white paper, którego publikację zaplanowano na 18 czerwca.

Integracja trzech aplikacji

Facebook planuje ponadto przebudować swoją infrastrukturę komunikacyjną i zintegrować trzy aplikacje, których jest właścicielem, a mianowicie WhatsApp, Messenger i Instagram. W ten sposób nowa kryptowaluta zyskałaby ekspozycję na łączną liczbę 2,7 miliarda użytkowników każdego miesiąca.

Zobacz też: Cechy wyróżniające profesjonalnych traderów

Informacje o potencjalnej nazwaniu nowej kryptowaluty Libra wzięły się z rzekomego zakupu przez Facebooka znaku towarowego “Libra”. Nad projektem pracuje podobno 100 osób, a ponad 40 wakatów wciąż jest otwartych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here