Naga MarketsOferta grupy kapitałowej Global Cosmed obejmuje produkty brandowe tworzone przez Global Cosmed Group SA oraz marki prywatne wyprodukowane na potrzeby klientów przez Global Cosmed. Spółka jest notowana na GPW od 2013 roku. Firma właśnie opublikowała wyniki za II kwartał. Poniżej najważniejsze dane z raportu.

Spółka odnotowała 0,9 mln zł skonsolidowanej straty netto w II kwartale 2018 roku wobec 7,61 mln zł straty rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 0,11 mln zł wobec 7,33 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 72,04 mln zł w II kwartale 2018 roku wobec 66,02 mln zł rok wcześniej.

Od początku bieżącego roku spółka miała 2,14 mln zł skonsolidowanej straty netto w porównaniu z 10,49 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 142,68 mln zł w porównaniu z 141,32 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowany wynik EBITDA wyniósł i 5,17 mln zł w I połowie 2018 roku.

“Do istotnej poprawy wyników przyczynił się spadek kosztów, podczas gdy przychody ze sprzedaży we wskazanych okresach były na podobnym poziomie (wzrost o 1,35 mln zł, 1% r./r.). Wyniki w pierwszej połowie 2018 r, są zgodne z prognozą zarządu, zysku EBITDA w wysokości 10 mln zł w całym 2018 r.” – napisano w dołączonym komunikacie.

“Z satysfakcją możemy stwierdzić, że trudny okres roku 2017 jest już poza nami i generujemy dodatnie wyniki na poziomie EBITDA. Udało się to między innymi dzięki poprawie rentowności kontraktów marek prywatnych, a także rezygnacji z części kontraktów o najniższej rentowności. Z drugiej strony, widzimy też pierwsze wyniki prowadzonej restrukturyzacji kosztowej, które przyczyniły się do poprawy rentowności w pierwszej połowie 2018 roku. Odnotowaliśmy między innymi dwucyfrowy spadek kosztów usług obcych i pozostałych w stosunku do pierwszej połowy 2017 roku oraz jednocyfrowy spadek kosztów zużycia surowców i materiałów. Dzięki wdrażanym programie redukcji kosztów we wszystkich obszarach działalności spółki, udało nam się również zmniejszyć poziom zadłużenia Spółki. W ostrożnej ocenie zarządu, realizacja prognozowanego zysku EBITDA 10 mln zł. w całym 2018 r. nie jest zagrożona” – skomentowała wiceprezes Magdalena Mielimonka.

Sytuacja na wykresie

Na wykresie nie dzieje się nic interesującego. Spółka od 2 lat nieprzerwanie traci, w tym roku już blisko 50%. Nic nie wskazuje, aby trend miał ulec zakończeniu. Obecnie cena schodzi na nowe minima.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here