Naga MarketsGlobal Cosmed S.A. podsumowuje wyniki za 3 kwartał 2021 r.Mimo szalejącej, globalnej inflacji, Global Cosmed odnotował niemal 21mln EBITDA skonsolidowanej. To wzrost o 61% vs analogiczny okres sprzed COVID (2019r) i 22% niższy niż w 2020r. Jednocześnie firma zapowiada, że najważniejsza tegoroczna inwestycja jeszcze przed nami.

Global Cosmed S.A. przedstawia swoje wyniki finansowe

Global Cosmed rozwija się mimo niesprzyjającej sytuacji na światowym rynku surowców i opakowań. Na wyniki finansowe wpływ miała przede wszystkim nieprzewidywana, gwałtowna i skokowa zmiana cen komponentów do produkcji. Pomimo tego, Grupa Kapitałowa wypracowała wyższą EBITDA w okresie 9-ciu miesięcy 2021 roku w porównaniu z analogicznym okresem sprzed pandemii (9M’19). Wynik firmy to konsekwencja wdrażanej w życie polityki optymalizacji i reorganizacji wszystkich obszarów.„7 maszyn zakupionych do naszych fabryk w Polsce i w Niemczech w ostatnim kwartale i pierwsze zapowiadane na ten rok relaunche naszych brandów (produktów marki Apart i płynu do płukania Sofin), to widoczne rezultaty zarówno solidnej sytuacji finansowej GC, jak i konsekwentnej realizacji celów strategicznych zapowiedzianych na ten rok.” mówi Magdalena Mielimonka, wiceprezes Zarządu Global Cosmed S.A..

Na wspomnianą stabilną sytuację finansową składa się spadek długu netto o ponad 10mln złotych i poprawa wskaźników płynności finansowej w tym roku względem ubiegłego. Jest to wyjątkowo ważne w kontekście utrzymującej się tendencji wzrostu cen surowców i komponentów do produkcji środków czystości i chemii dla gospodarstw domowych. Jednak zdaniem Zarządu firmy, trudna sytuacja na rynku tylko silniej motywuje do poszukiwania rozwiązań zmniejszających koszty produkcji, sprzedaży czy koszty środowiskowe.

„Każda firma mierzy się obecnie z podobnymi wyzwaniami, będącymi wynikiem globalnych trendów gospodarczych czy opóźnionych skutków pandemii. Nie na wszystkie czynniki (np.: ceny czy dostępność surowców) mamy wpływ. Jednakże dzięki zapleczu finansowemu mamy możliwość elastycznego reagowania na nadarzające się okazje inwestycyjne, odważnie i skutecznie wdrażamy też nowe rozwiązania poprawy efektywności naszej produkcji. Obok automatyzacji linii produkcyjnych wprowadziliśmy też zintegrowane podejście w procesie projektowym, dzięki któremu szukamy optymalizacji na każdym etapie łańcucha wartości i w każdym dziale. A już wkrótce poinformujemy o naszej sztandarowej inwestycji, która będzie wyznaczała nowe trendy w produkcji asortymentu podobnego do tego oferowanego przez Global Cosmed” podsumowała Magdalena Mielimonka.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje tauron | famur akcje notowania | gpw pgnig | tauron akcje | kurs livechat | pgnig akcje opinie | dzisiejszy kurs korony szwedzkiej |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here