Naga MarketsGlobal Cosmed miał 4,59 mln zł zysku netto, 7,57 mln zł EBITDA w I kw. 2021 r.Global Cosmed odnotował 4,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 2,81 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Global Cosmed przedstawia swoje wyniki finansowe

Zysk operacyjny wyniósł 4,98 mln zł wobec 3,67 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 7,57 mln zł wobec 6,14 mln zł rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 86,22 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 86,28 mln zł rok wcześniej.

“Osiągnięte w tych trudnych czasach wyniki finansowe w I kwartale 2021r., były dobre i są efektem ciężkiej pracy naszej całej zaangażowanej kadry. Skonsolidowana EBITDA wyniosła 7,5 mln zł w I kw. 2021, co oznacza wzrost o 23% r./r., 1,4mln zł. Odczuwamy skutki pandemii koronawirusa w większym stopniu niż w przypadku poprzednich fal w sferze produkcyjnej, zakupowej i sprzedażowej, a mimo to rozwijamy się i konsekwentnie realizujemy naszą strategię inwestycji w brandy w modelu zrównoważonego rozwoju. Trwają zaawansowane prace nad wprowadzeniem kolejnych optymalizacji w obszarze produkcyjnym, logistycznym i finansowym, a ponadto szczególną uwagę przykładamy do toczących się już inwestycji w innowacyjny park maszynowy” – skomentowała wiceprezes Magdalena Mielimonka, cytowana w komunikacie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2021 r. wyniósł 2,26 mln zł wobec 2,35 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Global Cosmed zrzesza firmy produkujące i dystrybuujące wyroby kosmetyczne i chemię gospodarczą. Koncentruje się na rozwoju swoich strategicznych marek, tj. Kret, Sofin, Apart Natural i Bobini. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here