Naga MarketsGlobal Cosmed ma umowy kredytowe z BNP Paribas BP, liczy na istotne oszczędnościGlobal Cosmed zawarł z BNP Paribas Bank Polska (BNP Paribas BP) dwie umowy kredytowe na łączną kwotę 36,06 mln zł, które wygenerują istotne oszczędności, podała spółka. Dodatkowe środki obrotowe zostaną przeznaczone na finansowanie nowych kontraktów w drugiej połowie tego roku.

Umowy dotyczą kredytu nieodnawialnego na kwotę 22 mln zł na okres do 31 grudnia 2026 roku oraz kredytu w rachunku bieżącym na kwotę 12 mln zł na okres 120 miesięcy. Uzyskane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na spłatę zobowiązań kredytowych w mBank oraz finansowanie bieżącej działalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Podpisane umowy są dużym sukcesem dla spółki. Oczekujemy istotnych oszczędności finansowych, a ponadto, dodatkowe środki zostaną przeznaczone na rozwój. W drugiej połowie bieżącego roku rozpoczynamy produkcję zgodnie z harmonogramem podpisanych nowych kontraktów z dużymi sieciami handlowymi w Niemczech. Wygeneruje to zapotrzebowanie na dodatkowy kapitał obrotowy. Jak
informowaliśmy wcześniej, ciągle dostrzegamy możliwości poprawy efektywności działania w dziedzinie produkcyjnym, logistycznym i finansowym. W tym roku wiele inwestujemy w innowacyjny i proekologiczny park maszynowy, żeby sprostać zapotrzebowaniu wymagających klientów i konsumentów” – powiedziała wiceprezes Magdalena Mielimonka, cytowana w komunikacie.

Grupa kapitałowa Global Cosmed zrzesza firmy produkujące i dystrybuujące wyroby kosmetyczne i chemię gospodarczą. Koncentruje się na rozwoju swoich strategicznych marek, tj. Kret, Sofin, Apart Natural i Bobini. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji orlen | echo investment kurs | btc kurs wykres | notowania mercator | dolar notowania | notowania s&p 500 | komentarze giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here