Naga MarketsGlobal Cosmed [GLC], Creepy Jar [CRJ] – Gorące spółki dniaNotowania producenta artykułów higienicznych, spółki Global Cosmed silnie odbiły podczas wtorkowej sesji po wcześniejszych spadkach jakie obserwowaliśmy na szerokim rynku. W tym kontekście, środowe odbicie można było uznać za typowe odreagowanie na spółkach, które zyskały na pandemii. Co ciekawe w czwartek wzrosty były kontynuowane, co może oznaczać, że popyt spróbuje dokonać mocniejszego odbicia. Warto mieć na uwadze, że we wtorek spółka pokazała raport z wynikami za II kwartał.

  • Global Cosmed z rewelacyjnymi, choć spodziewanymi wynikami
  • Creepy Jar przedstawi plan rozwoju swojego największego hitu
  • To szansa na podtrzymanie trendu wzrostowego

W tym okresie firma miała 8,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 1,02 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 9,12 mln zł wobec 2,3 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 91,15 mln zł wobec 77,63 mln zł rok wcześniej. Sumując wyniki od stycznia, mamy około 11,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu 27 tys. zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 177,42 mln zł w porównaniu z 150,29 mln zł rok wcześniej.

Global Cosmed z mocnymi wynikami

Wyniki są więc rekordowo wysokie. Mimo doniesień o możliwej szczepionce, artykuły higieniczne w tym żele antybakteryjne jeszcze przez długi okres czasu powinny być chętnie kupowane. Można więc spodziewać się utrzymania podobnych wyników w kolejnych kwartałach, choć nie musi to oznaczać powrotu do tak dynamicznych wzrostów jakie mieliśmy w pierwszej fazie pandemii.

global cosmed


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Creepy Jar przy kluczowym wsparciu

Łagodniejszych spadków w czasie trwającej korekty na globalnych rynkach akcji doznaje producent gier Creepy Jar. Tu spadki sięgają najbliższego, czytelnego wsparcia w rejonie 1000 zł. Wydaje się, że to co ogranicza podaż jest dokładnie to samo co napędziło ogromne wzrosty. Mowa o wielkim sukcesie gry „Green Hell”. Gra ma być rozwijana i portowana na nowe platformy, co powinno przekładać się na utrzymywanie wysokich przychodów.

Wczoraj spółka przekazała także informacje, że szykuje się do zaprezentowania tzw. roadmapy dla marki “Green Hell”. Zaprezentowany na Gamescom dodatek “The Spirits of Amazonia” będzie miał możliwość interakcji z tubylcami. Z pozostałych nowości, pojawią się przede wszystkim nowe lokacje, również te podwodne. Dodatek jest imponujący jeżeli chodzi o rozmiary i będzie podzielony na co najmniej dwie części. Najbliższe miesiące przyniosą także szczegóły w jaki sposób rozwijana będzie kultowa już gra.

creepy jar

Po za największym hitem, spółka jest w zaawansowanej fazie preprodukcji nowego projektu “Chimera” czyli także survival, jednak osadzony w klimacie sience fiction. Wydaje się więc, że spółka znalazła swoją niszę, którą doskonale wykorzystuje. Mimo już sporych wzrostów, wydaje się, że po większej korekcie, spółka może znowu stać się atrakcyjna dla inwestorów, choćby ze względy na ambitne plany.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here