Naga MarketsGlobal Cosmed [GLC], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaProducent wyrobów kosmetycznych, spółka Global Cosmed, poinformowała w miniony piątek o rewizji prognoz na 2020 rok. We wrześniu spółka szacowała, że w całym roku zarobi około 28 mln zł EBITDA. Teraz podniesiono te prognozy do około 35 mln zł. Przychody mają sięgnąć 356 mln zł wobec 348 mln zł prognozowanych kilka miesięcy temu. “Podnosimy prognozę finansową na cały rok 2020, ponieważ wyniki ostatnich miesięcy okazały się lepsze od naszych oczekiwań.

    • Global Cosmed podnosi prognozy całoroczne
    • Kurs odbija na czytelnym wsparciu
    • “Cyberpunk 2077” załamuje notowania CD Projektu

Realizujemy wyższą sprzedaż marek Apart i bobini do dużych sieci niemieckich. Dokładamy wszelkich starań, żeby zrealizować wszystkie zamówienia naszych klientów w tym roku, chociaż rynek surowców stał się znowu niestabilny” – powiedziała wiceprezes Magdalena Mielimonka, cytowana w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odbicie na ważnym wsparciu

Warto przypomnieć, że po trzech kwartałach roku, spółka miała 17,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 1,13 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 268,64 mln zł w porównaniu z 235,34 mln zł rok wcześniej. W piątek spółka była jedną z silniej rosnących i kurs odbił od czytelnego wsparcia.

global cosmed


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Spadki sięgną 200 zł?

Na drugim biegunie piątkowej sesji znalazł się CD Projekt, który nadal mocno traci po debiucie „Cyberpunk 2077”. W piątek pojawiła się informacja o wycofaniu gry w wersji cyfrowej z PlayStation Store. Decyzja została podjęta w porozumieniu z władzami sklepu. Wersje pudełkowe nadal pozostają w sprzedaży. Wszyscy gracze, którzy nie są zadowoleni z gry, mogą wystąpić o zwrot kosztów.

Jednocześnie spółka dodała, że cały czas pracuje na rozwiązaniami problemów w grze, które dotyczą przede wszystkim wersji na konsole. Wszystkie wersje będą otrzymywać wsparcie i aktualizacje. Jednocześnie spółka przyznaje się do błędu, że ignorowała sygnały o potrzebie większej ilości czasu na poprawę błędów i była zbyt skupiona na wydaniu gry, po trzech przesunięciach terminu. Historia kolejny raz pokazuje, że znacznie lepiej jest przesunąć termin wydania gry, niż wypuścić niedopracowany produkt.

cd projekt

Teraz CD Projekt zbiera tego efekty, także wizerunkowe. Warto dodać, że wersja na komputery oceniana jest bardzo wysoko, podobnie jak przeważają pozytywne opinie na portalu Steam. Wersje na konsole oceniane są ledwo na 3 pkt na 10. Wykres wygląda słabo, a okres końca roku nie sprzyja odbiciu. Pojawia się ryzyko spadku do okolic 200 zł, tym bardziej, że zaczynają pojawiać się obawy o publikację pierwszych wyników sprzedaży.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here