Naga MarketsGlobal Cosmed [GLC], Asbis [ASB] – Gorące spółki dniaW ostatnich dniach na wartości traciły spółki wiązane z pandemią m.in. za sprawą rzekomej rosyjskiej szczepionki. W tym gronie znalazł się także producent wyrobów kosmetycznych Global Cosmed. Ważna informacja spółki przypadła na nieciekawy okres. Mowa o otrzymaniu z certyfikowanego laboratorium o międzynarodowym zakresie działania, pozytywnego wyniku testu, potwierdzającego wirusobójczość żeli do dezynfekcji rąk Apart.

  • Global Cosmed potwierdził w testach skuteczność nowego preparatu
  • Asbis podtrzymuje serię mocnych wyników

“Produkt charakteryzuje się skutecznością działania przeciwko wirusom osłonkowym takim jak: koronawirus SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, wirusom wywołującym grypę i wirusowi zapalenia wątroby typu C.” – podano w komunikacie. Zdaniem spółki, w Polsce nie ma innego podobnego produktu z potwierdzoną ochroną wirusową. Produkt ma trafić oprócz naszego kraju, także na rynek niemiecki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Global Cosmed wprowadza żel antywirusowy

Spółka niedawno ukończyła inwestycje, które sprawią, że nie będzie problemów z dostawami. Ostatnie dwie sesje mogą wskazywać na wyhamowanie spadków przy poziomie poprzedniego dołka. Wydaje się, że nawet mimo wynalezienia szczepionki, kwestie sanitarne jeszcze długo będą kluczowe, a to stwarza szansę na sukces nowego produktu.

global cosmed


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Asbis zwiększa zyski w II kwartale

Po zakończeniu wtorkowej sesji wyniki za II kwartał i cale półrocze pokazał dystrybutor sprzętu komputerowego, spółka Asbis. Firma odnotowała 2,46 mln USD skonsolidowanego zysku netto w II kw. 2020 r. wobec 0,93 mln USD zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 5,45 mln USD wobec 5,27 mln USD zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 380,44 mln USD wobec 370,91 mln USD rok wcześniej. Widać więc wyraźnie, że pandemia nie spowolniła wcześniejszej dynamiki wzrostu wyników. Sumując wyniki od początku roku, otrzymujemy około 4,73 mln USD skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 2,62 mln USD zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 880,95 mln USD w porównaniu z 788,24 mln USD rok wcześniej.

W tym okresie wynik EBITDA wzrósł o 17,5%. Spółka już wcześniej informowała, że w okresie pandemii zauważa duży wzrost popytu na sprzęt do pracy zdalnej np. laptopy, tablety czy zestawy słuchawkowe.

asbis

Dzień wcześniej spółka podała także mocne prognozy na cały 2020 rok. Na wykresie po wybiciu poziomu 5 zł, od rana pojawiła się korekta. Z czasem jednak kupujący odrobili poranne straty. Świetne wyniki, które w przypadku Asbisu stały się pewną normą, sugerują dalsze wzrosty. Celem może być najwyższa tegoroczna wycena z rekomendacji DM BOŚ przy 6,40 zł.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here