Naga Marketstug of warNewsy ze świata to cykl artykułów prezentujący najważniejsze informacje minionego dnia. Znajdziecie tu przegląd wydarzeń makroekonomicznych, raporty spółek i inne ważne dla inwestorów dane. Dzięki niemu łatwiej zrozumiecie zachodzące na rynkach ruchy oraz będziecie mogli przygotować dalszą strategię. Przegląd będzie przydatny również dla osób grających na nowojorskiej giełdzie, gdyż publikowany będzie zawsze w okolicach otwarcia na Wall Street.


Krążą pogłoski o przejęciu Glencore. Gigant surowcowy od jakiegoś czasu boryka się z poważnymi problemami. Dziś akcje spółki podniosły się o ponad 10% po pogłoskach na temat przejęcia firmy. Zarząd spółki wydał oświadczenie, w którym napisał, że obecne ruchy ceny nie mają nic wspólnego z działaniem firmy i opierają się jedynie na plotkach.

glencore
Glencore od paru dni systematycznie rośnie

Potash wycofał się z przejęcia K+S. Wall Street Journal donosi, że kanadyjski potentat nawozowy Potash wycofał się z chęci przejęcia niemieckiego konkurenta za kwotę 8,8 mld USD. Próba została zaniechana z powodu niepewnej sytuacji an rynkach oraz braku zaangażowania ze strony K+S.

potash
Akcje Potash na przełomie ostatnich 5 dni

Amerykański Apparel złożył wniosek o ochronę przed bankructwem. Sprzedawca detaliczny złożył wniosek o ochronę przez wierzycielami na czas dokonania restrukturyzacji w firmie. Oznacza to, ze sklepy spółki będą mogły nadal być otwarte podczas restrukturyzacji, co pozwoli na zmniejszenie długów z 300 mln do 135 mln USD.

apparrel
Akcje Apparel na przełomie ostatniego tygodnia

Nelson Peltz nabył dużą ilość akcji GE. Jeden z guru Wall Street nabył akcje GE za łączną kwotę 2,5 mld USD. Należący do niego Trian Fund Management posiada obecnie 98,5 mln akcji GE, co sprawia, że jest największym udziałowcem. Zdaniem Peltza w przyszłych latach firma rozrośnie się jeszcze mocniej. Nie poprosił jednak o miejsce w zarządzie spółki, choć ma zamiar wywierać pomniejszy nacisk na niektóre decyzje firmy.

GE
Mocny wzrost wartości GE


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here