Naga MarketsKurs euro spadnie poniżej 1,05 USD. Kurs funta obciążony ryzykiem hard BrexituOprócz ostrej recesji w Wielkiej Brytanii w tym roku, zdaniem ekonomistów z Rabobanku, niepewność związana z Brexitem może wzbudzić dodatkowe obawy inwestorów wokół funta szterlinga. W kolei eksperci z TDS wskazują, że strefa euro stoi przed wieloma wyzwaniami, co powinno doprowadzić do dalszych spadków pary EURUSD.

  • COVID-19 paraliżuje negocjacje handlowe ws. Brexitu
  • EURUSD może spaść poniżej 1,05

Kurs EURGBP: Funt będzie podatny na zagrożenia w nadchodzących miesiącach – Rabobank

Niepewność związana z twardym stanowiskiem Borisa Johnsona powoduje wzrost ryzyka hard Brexitu. Rozmowy negocjacyjne zostały podporządkowane koronawirusowi, co stanowi obciążenie dla inwestycji w Wielkiej Brytanii i funta szterlinga w nadchodzących miesiącach – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W raporcie dodano, iż w Wielkiej Brytanii występuje znaczny deficyt na rachunku bieżącym. W ocenie analityków warto spojrzeć na perspektywę GBP oczami inwestora brytyjskiego. Niepewność związana z Brexitem stanowi dodatkowe ryzyko wystąpienia katastrofy gospodarczej.

Biorąc pod uwagę obawy, że przyszłe ustalenia handlowe między Wielką Brytanią, a UE mogą nie zostać rozwiązane do czerwca, oczekujemy presji na wyprzedaż funta. Prognozujemy kurs EURGBP na poziomie 0,88 w perspektywie od 1 do 3 miesięcy z ryzykiem dalszych wzrostów – dodano.

Kurs EURUSD: Odbicie odchodzi w zapomnienie – TDS

Ekonomiści z TD Securities uważają, że strefa euro stoi przed wieloma wyzwaniami i oczekują, że zaczną one coraz bardziej obciążać kurs pary EURUSD.

Euro będzie musiało stawić czoła rosnącym trudnościom wynikającym z połączenia tragicznych perspektyw wzrostu, rosnących napięć politycznych i pogarszających się przepływów kapitału w Unii Europejskiej – wskazano w raporcie.

Naszym zdaniem ten ostatni impuls w kierunku 1,10 to szansa na wejście w krótkie pozycje EURUSD z take profitem poniżej 1,05  i stop lossem 1,1185 – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here