Naga MarketsGłęboka korekta na walorach Mercator Medical. Czy poziom 440 zł. zatrzyma spadki?Ubiegły tydzień przyniósł bardzo mocne spadki na walorach spółki Mercator Medical. W ciągu 5 sesji giełdowych potaniały one o 21,66%, a kurs spadł z poziomu 632 zł., do 482 zł., osiągając w międzyczasie poziom 456 zł. Końcówka piątkowej sesji przyniosła jednak nieznaczne odreagowanie. Walory spółki tracą kolejny tydzień z rzędu, wcześniej był to spadek o 7,53%.

  • Mercator Medical będzie nabywał akcje własne po cenie nie wyższej niż 1300 zł.
  • Walory spółki straciły już kilkadziesiąt procent w porównaniu ze szczytem zanotowanym na początku października.
  • Mercator odnotował w III kwartale przychody ze sprzedaży na poziomie 608 mln zł., wobec 144,9 mln zł. rok wcześniej.

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Te artykuły również Cię zainteresują
Świetne perspektywy przed spółką Mercator Medical!

W połowie października, podczas wideokonferencji, Wiesław Żyznowski – Prezes Zarządu, a także Witold Kruszewski – Dyrektor Finansowy, opowiedzieli o bieżącej działalności spółki, planach na przyszłość, a także przeanalizowali szacunkowe dane finansowe spółki, odnotowane w III kwartale bieżącego roku.

Prezes wspominał o ciągłym wzroście światowego zapotrzebowania na rękawiczki ochronne. Przedstawił szacunki firmy Top Glove Corporation, zgodnie z którymi światowe zapotrzebowanie na rękawiczko ochronne będzie dynamicznie wzrastać w najbliższych latach. Na ten moment zapotrzebowanie przewyższa możliwości produkcyjne producentów i dopóki ta zależność będzie zachowana, możemy mówić o potencjale do wzrostu całego rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie od dziś wiadomo, że Mercator Medical jest jednym z największych producentów rękawiczek ochronnych na świecie. Poza siedzibą w Krakowie, posiada swoją fabrykę również w Tajlandii, a surowiec do wykorzystywany do produkcji rękawiczek pozyskuje w kilku azjatyckich krajach. Wiesław Żyznowski ocenił, że Spółka ma możliwość kilkukrotnego wzrostu w porównaniu z obecną skalą działalności.

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Mocna korekta na walorach spółki. Czy poziom 440 zł. zatrzyma spadki?

Druga fala zachorowań na koronawirusa, którą w ostatnich tygodniach obserwujemy w większości krajów na całym świecie nie przeniosła się na kurs giełdowy akcji spółki Mercator Medical. Wydaje się, że inwestorzy zachęceni ponad 70% wzrostem po wynikach za 2 kwartał, tym razem uznali, że zakupią akcje wcześniej, żeby przygotować się na podobny scenariusz po wynikach za 3 kwartał. Tym razem sytuacja jednak nie zatoczyła koła, mimo że wyniki były świetne, najprawdopodobniej już wcześniejsze kilkuset procentowe wzrosty sprawiły, że paliwa do wzrostu zabrakło.

Po wynikach, walory spółki jeszcze przez moment nieco drożały, osiągając historyczny szczyt na poziomie 770 zł., jednak z tego miejsca rozpoczęła się dynamiczna korekta. Od ponad 2 tygodni akcje spółki tracą na wartości, a kurs spadł w tym czasie o kilkadziesiąt procent. najbliższe wsparcie na wykresie, to okolice 440 zł., do których zbliżyły się notowania podczas piątkowej sesji.

Notowania akcji Mercator Medical z ostatnich 6 miesięcy. Źródło: tradingview.com

Wskaźnik RSI wskazuje, że w krótkim terminie możemy oczekiwać ruchu na północ, który jednak wcale nie musi świadczyć o zmianie trendu. Wydaje się, że możliwy jest spadek nawet w okolice okrągłych 400 zł. i tam można upatrywać dna, z którego scenariusz bazowy, ten najbardziej prawdopodobny zakłada odbicie w górę.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here