Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Już w nocy (czasu polskiego) Iran wystrzelił bowiem rakiety w kierunku dwóch amerykańskich baz wojskowych w Iraku.

Do zaistniałej sytuacji dość szybko odniósł się sam Donald Trump, który napisał na twitterze, że “Wszystko jest w porządku! Pociski wystrzelono z Iranu w kierunku dwóch baz wojskowych w Iraku. Trwa szacowanie ofiar i zniszczeń. Jak dotąd, jest dobrze! Mamy najsilniejszą i najlepiej wyposażoną armię na świecie! Wydam oświadczenie jutro rano”

Reuters powołując się na swoje źródła donosi, że w irańskich atakach nikt nie zginął. Amerykańscy urzędnicy jak dotąd nie potwierdzili jednak jeszcze tych informacji a irańska telewizja wskazuje, że w zamachu zginęło 80 “amerykańskich terrorystów”.

Biorąc pod uwagę, że konflikt na Bliskim Wschodzie jest jednym z najgorętszych tematów ostatnich dni, cały świat z niecierpliwością oczekuje na reakcję Donalda Trumpa. Mówi się nawet, że “piłeczka jest teraz po stronie USA” i to od Stanów Zjednoczonych zależeć będzie rozwój sytuacji na linii USA – Iran. Dzisiejszy nalot na bazy wojskowe USA był bowiem swego rodzaju odwetem za zabójstwo jednego z najwyższych rangą irańskiego generała Kasema Sulejmani’ego. Jeżeli zatem Donald Trump ponownie wyda rozkaz ataku, konflikt znacząco się zaogni a Iran z pewnością nie pozostanie dłużny.

Jakby tego było mało, w ciągu dnia poznaliśmy także raport z amerykańskiego rynku pracy oraz dane dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej. Warto również wspomnieć, że w dniu dzisiejszym zakończyło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej i jak co miesiąc poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i prognozami analityków Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie zdecydowała się w styczniu na jakikolwiek ruch na stopach w efekcie czego stopa referencyjna w dalszym ciagu wynosi 1,50%.

Prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński przyznał podczas późniejszej konferencji prasowej, iż nadal przewiduje, że stopy pozostaną bez zmian do końca jego kadencji. Dodał on także, że jego zdaniem pierwsza zmiana stóp, tak jak to dzisiaj widzę, to będzie ruch w dół. Koniunktura się obniży i będziemy chcieli do tej sytuacji dostosować stopy.

Biorąc pod uwagę wczorajszy raport Głównego Urzędu Statystycznego, z którego wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych rosły w grudniu ub.r. najszybciej od września 2012 r., w trakcie konferencji prasowej nie mogło zabraknąć również pytań o inflację. Jak się okazuje, prezes NBP, nie widzi w tak znacznym wzroście cen “nic szczególnego”

Kurs dolar największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:15 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą aprecjację dostrzec można było w relacji do euro.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:15 | Źródło: finviz.com

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin i kryptowaluty stają się przewidywalne – wynika z raportu SFOX
Następny artykułBitcoin drożeje, kapitalizacja sięga niemal 150 mld USD – Kryptotrading 8 stycznia 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here