Naga MarketsGrupa Kapitałowa Immobile (GK Immobile) prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu prześle wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) ws. nabycia 90% udziałów Dlako Sp. z o.o., która jest właścicielem sieci odzieżowej Quiosque, poinformował ISBnews wiceprezes Sławomir Winiecki. Spółka nie wyklucza kolejnych przejęć w tym segmencie.

Finax

“Jesteśmy w trakcie przygotowywania tego wniosku i zapewne w przyszłym tygodniu go prześlemy, aby rozpoczął się cały proces związany z tym przejęciem. Nie spodziewamy się negatywnej opinii ze strony regulatora ponieważ my nie koncentrujemy obecnie tego rynku” – powiedział ISBnews Winiecki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dodał, że sytuacja finansowa spółki Dlako jest dobra i na bieżąco ona reguluje swoje zobowiązania.

“Ta sieć miała się bardzo dobrze, ale – podobnie jak inne podmioty z tej branży – dotknął ją COVID-19. Spółka dokonała optymalizacji sieci i zmniejszyła szereg niekorzystnych dla niej obciążeń finansowych. Quiosque jest na rynku obecna od 30 lat i potrafiła wielokrotnie wyjść z różnych kryzysów. Jest to bardzo dobrze znana mi spółka, gdyż razem z Francois Gros zakładaliśmy ją na początku lat 90-ych” – powiedział ISBnews prezes Rafał Jerzy.

“Zakładamy, że Quiosque będzie sam sobie finansowo radził, a jednocześnie chcielibyśmy, aby stał się dla nas platformą do realizowania kolejnych przejęć w tym segmencie” – dodał prezes.

Jednocześnie podkreślił, że nie rozpoczęły się żadne rozmowy z innymi podmiotami.

“Musimy przygotować samą sieć Quiosque do tego, aby mogła w najbliższej przyszłości dokonywać przejęć. Uważamy, że sytuacja na tym rynku jest dynamiczna i nie wykluczamy, że pojawią się okazje do przejęcia szczególnie podmiotów tej samej wielkości lub nieco większych” – dodał wiceprezes Winiecki.

W ub. tygodniu GK Immobile podała, że zawarła warunkową umową nabycia 90% udziałów Dlako Sp. z o.o., która jest właścicielem sieci odzieżowej Quiosque. GK Immobile po podpisaniu umowy warunkowej oczekiwać będzie trzy miesiące na wypełnienie się warunków z niej wynikających i zawarcie ostatecznej umowy. Strony ustaliły cenę za wszystkie nabywane udziały w wysokości 1 zł. Spółka zobowiązała się w umowie do złożenia w umowie ostatecznej oświadczenia potwierdzającego, że zobowiązanie Dlako i jej spółek zależnych do zwrotu pożyczki w wysokości 5,38 mln zł na rzecz sprzedającego zostanie zrealizowane w 50% w terminie 6 miesięcy od daty zawarcia umowy ostatecznej i w pozostałej części (50%) w terminie 12 miesięcy od daty zawarcia umowy ostatecznej.

Quiosque to polska marka odzieżowa z prawie 30-letnią tradycją – pierwszy sklep otwarto w 1992 r. Sieć składa się obecnie z ok. 160 sklepów, z których połowa funkcjonuje w systemie franczyzowym.

Grupa Kapitałowa Immobile to bydgoski konglomerat, notowany na GPW od 2007 roku (początkowo jako Makrum). Działa w takich branżach, jak przemysł, budownictwo przemysłowe, automatyka i elektroenergetyka, deweloping oraz hotelarstwo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here