Naga MarketsGK Immobile miało 4,23 mln zł straty netto, 2,61 mln zł zysku EBITDA w I kw.GK Immobile odnotowało 4,23 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2021 r. wobec 5,14 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 2,5 mln zł wobec 45 tys. zł zysku rok wcześniej. Zysk EBITDA wyniósł 2,61 mln zł wobec 36,32 mln rok wcześniej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W I kw. 2021 r. grupa wygenerowała zysk brutto na sprzedaży na poziomie 15,5 mln zł (rentowność na poziomie 16,2%) wobec 19,6 mln zł w analogicznym okresie roku 2020 (rentowność 17,5%).

“Spadek rentowności grupy wynika w głównej mierze z poniesionej straty w segmencie hotelarskim, co jest konsekwencją ograniczeń administracyjnych i innych skutków pandemii koronawirusa oraz straty w segmencie budownictwa, wynikającej z wczesnego etapu realizacji większości istotnych kontraktów” – skomentował prezes Rafał Jerzy, cytowany w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 95,78 mln zł w I kw. 2021 r. wobec 111,82 mln zł rok wcześniej.

Na wynik w zakresie przychodów negatywnie wpłynął głównie segment hotelarski obciążony w tym okresie przedłużającym się lockdownem. Wzrosty zanotowano w segmencie deweloperskim oraz przemysłowym.

Istotny przyrost przychodów GK Immobile osiągnęła w segmencie konsultingu budowalnego i developingu, w którym realizuje trzy duże, etapowane inwestycje mieszkaniowe.

“Wzrost wynika głównie z cykliczności naszych realizacji deweloperskich – w grudniu 2020 roku rozpoczęto przekazywanie nabywcom mieszkań na II etapie Osiedla Platanowy Park” – wskazał Rafał Jerzy.

invest

Wzrost przychodów widoczny jest również w przemyśle, na co bezpośrednie przełożenie ma wzrost przychodów ze sprzedaży systemów przeładunkowych.

Spadek przychodów w segmencie hotelarstwa wywołała kontynuacja z początkiem roku szeroko nałożonych na segment obostrzeń.

“Na segment hotelarski wpłynęły nielogiczne i przeciągające się obostrzenia paraliżujące branżę – praktycznie całkowite zamknięcie hoteli od 28.12.2020 do 12.02.2021 roku, otwarcie w dniu 12.02.2021 z ograniczeniem, że hotele mogą udostępnić tylko 50% swojej bazy pokoi, a następnie ponownie zamknięcie w dniu 20.03.2021 roku” – tłumaczył prezes.

Spadek przychodów widoczny jest w segmencie budownictwa przemysłowego, co jest przede wszystkim wynikiem wczesnego etapu realizacji dużych kontraktów (Tłoczni Gazu w Odolanowie oraz osiedla mieszkaniowego pod nazwą “Perfumiarnia” w Poznaniu).

“Na poziom sprzedaży wpływa mniejsze zaangażowanie kosztowe na budowach związane z okresem zimowym, który utrudnił prace ziemne i zewnętrzne, co spowodowało niski stopień przerobu na poszczególnych kontraktach, a w rezultacie ograniczenie możliwości rozliczeń” – podsumował Rafał Jerzy.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2021 r. wyniosła 1,2 mln zł wobec 0,38 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Immobile to bydgoski konglomerat, notowany na GPW od 2007 roku (początkowo jako Makrum). Działa w takich branżach, jak przemysł, budownictwo przemysłowe, automatyka i elektroenergetyka, deweloping oraz hotelarstwo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bml notowania | dow jons | dow | Kurs hrywny | akcje neuca | jsw kurs | forex waluty w czasie rzeczywistym |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here