Naga MarketsGK Immobile miało 1,01 mln zł zysku netto, 3,89 mln zł zysku EBIT w II kw. 2021„Analizując zawarte kontrakty, można się spodziewać wyższych przychodów w budownictwie oraz automatyce i elektroenergetyce w drugim półroczu” – podkreślił prezes GK Immobile.

Warszawa, 01.10.2021 (ISBnews) – GK Immobile odnotowało 1,01 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2021 r. wobec 1,53 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.Zysk operacyjny wyniósł 3,89 mln zł wobec 2,37 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 130,78 mln zł w II kw. 2021 r. wobec 117,66 mln zł rok wcześniej.

W I-II kw. 2021 r. spółka miała 3,22 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej

akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 6,67 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 226,56 mln zł w porównaniu z 229,48 mln zł rok wcześniej.

„Przychody spółki w I półr. 2021 r. wyniosły 226,6 mln zł. EBITDA jest dodatnia i wynosi 14,6 mln zł, strata netto zaś odnotowana została w wysokości 3,9 mln zł. W okresie sprawozdawczym GK Immobile wygenerowała zysk brutto na sprzedaży na poziomie 43,7 mln zł (rentowność na poziomie 19,3%) wobec 42 mln zł w analogicznym okresie roku 2020 (rentowność 18,3%)” – czytamy w komunikacie.

Istotny przyrost przychodów GK Immobile osiągnęła w segmencie konsultingu budowlanego i developingu, w którym realizuje trzy duże inwestycje mieszkaniowe. 5-krotny wzrost przychodów do poziomu 25,75 mln wynika głównie z cykliczności realizacji deweloperskich. Zysk operacyjny na tej działalności zamknął się w kwocie 3,9 mln zł, podano także.

invest

Znaczący udział w przychodach miał nowy segment działalności Grupy, wykształcony po zakupie spółek powiązanych z marką odzieżową Quiosque. Przychody z tego segmentu konsolidowane są od daty transakcji, tj. od 19 kwietnia bieżącego roku. Od tego momentu do końca pierwszego półrocza segment odzieżowy wniósł do przychodów Grupy 23,4 mln, wypracowując wynik operacyjny na poziomie 3,4 mln zł, podkreślono.

W segmencie przemysłowym spółka odnotowała wzrost przychodów o ponad 6 mln zł do 81,3 mln zł w I poł. br., zaś zysk operacyjny wyniósł 3,4 mln zł.

„Za ponad 88% sprzedaży segmentu odpowiadał jego główny produkt – systemy przeładunkowe. Produkt ten kierowany jest głównie na rynki eksportowe, a największym rynkiem zbytu jest rynek niemiecki. W 2021 roku Grupa odnotowuje bardzo duże zainteresowanie ich ofertą oraz rekordowe poziomy zamówień. Ich realizacja jest możliwa dzięki modernizacji zakładu produkcyjnego, która przyniosła zwiększenie mocy produkcyjnych, skrócenie czasu produkcji, wzrost wydajności oraz redukcję kosztów wytwarzania” – powiedział Rafał Jerzy w komentarzu do wyników przesłanym ISBnews..

Segment najmu zwiększył przychody o 0,5 mln zł i wypracował zysk dzięki ciągle postępującej komercjalizacji swojego głównego aktywa – biurowca Immobile K3.

Niemal identyczne przychody w porównaniu do analogicznego okresu minionego roku osiągnął segment automatyka i elektroenergetyka (38,7 mln zł). W segmencie odnotowano niewielką stratę na poziomie operacyjnym (-0,1 mln zł).

Z 96,2 mln zł do 41,5 mln zł spadły przychody w segmencie budownictwa przemysłowego. Działalność ta zanotowała także stratę operacyjną w wysokości 4,1 mln. Jest to przede wszystkim wynikiem wczesnego etapu realizacji dużych kontraktów (Tłoczni Gazu w Odolanowie oraz osiedla mieszkaniowego pod nazwą „Perfumiarnia” w Poznaniu), wyjaśniono.

 

Jak podała spółka, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, w lepszej kondycji jest sektor hotelarski. Mimo kontynuowanych w tym roku obostrzeń i ograniczaniu wolnej działalności hoteli, sieć Focus zwiększyła przychody o ponad 1 mln zł i zmniejszyła stratę względem I półrocza 2020. Wzrosły wskaźniki branżowe – zarówno obłożenie, średnia cena pokoju oraz przychód na dostępny pokój.

„Jest to m.in. efekt powiększenia bazy o dwa kolejne obiekty czterogwiazdkowe: Focus Hotel Premium Elbląg, który dołączył do sieci na podstawie umowy dzierżawy w dniu 01.05.2021, oraz Focus Hotel Grand Szczecin – nowo otwarty obiekt w dniu 14.06.2021. W związku z otwarciami pod koniec półrocza, ich wpływ na wyniki będzie bardziej widoczny w kolejnych okresach” – podsumował prezes.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I-II kw. 2021 r. wyniosła 2,13 mln zł wobec 0,78 mln zł straty rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Immobile to bydgoski konglomerat, notowany na GPW od 2007 roku (początkowo jako ). Działa w takich branżach, jak przemysł, budownictwo przemysłowe, automatyka i elektroenergetyka, deweloping oraz hotelarstwo.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pzu akcje wykres | cena akcji playway | s&p500 | kurs franka | pkobp akcje wykres | gielda forum | internetowy kurs funta |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here