Naga MarketsGrupa kapitałowa Immobile posiada w portfelu spółki działające w przemyśle, hotelarstwie, nieruchomościach oraz branży budowlanej.

immobile

Spółka w ostatnich latach notowała mocny wzrost przychodów, który nie specjalnie jednak na razie przekłada się na wyniki netto. Raport za pierwsze półrocze wskazał na stratę netto w wysokości 1,06 mln zł. Przekłada się to na spadki od połowy 2018 roku i tylko chwilowe, choć bardzo dynamiczne odbicia notowań. Pozytywem obok rosnących przychodów jest także kwestia dywidendy, która jest wypłacana od kilku lat i co roku jest coraz wyższa. Październik przynosi nagły wzrost notowań.

Jest to spowodowane zapowiedziami przeprowadzenia skupu akcji własnych, co powinno podobać się akcjonariuszom. Maksymalna cena w skupie to 5 zł, a więc jeszcze sporo powyżej ceny rynkowej. Spoglądając na wykres, widać podobne wystrzały ceny w przeszłości. Na razie sytuacja wygląda pozytywnie i korekta cofnęła kurs w rejon poprzedniego wierzchołka. Zwyżka budowana jest przy wzroście obrotów co oznacza szansę na jej kontynuację. Kluczowe będzie przebicie dotychczasowego maksimum, gdyż negowałoby to formację kanału spadkowego i otwierało drogę do ataku na szczyt z marca w rejonie 3,70 zł.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: Sygnity [SGN] – z perspektywą trwałej poprawy wyników – analiza na zamówienie

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here