Naga MarketsW pierwszym półroczu tego roku GK Action S.A. wypracowała dobre wyniki finansowe: zysk netto przypadający na akcjonariuszy spółki wyniósł 4 819 tys. zł wobec straty 4 426 tys. zł w pierwszym półroczu 2019 roku. Grupa wypracowała marżę na wysokim poziomie 6 proc. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w pierwszej połowie 2020 roku wyniosły 948 031 tys. zł wobec 735 855 tys. zł w poprzednim półroczu, co oznacza wzrost o 28,8 proc. Spółka ma już postanowienie Sądu o zatwierdzeniu układu, czeka na jego uprawomocnienie.

GK Action S.A. w I półroczu wypracowała dobre wyniki finansowe

– Jak widać po wynikach finansowych, Action dzięki wdrożeniu założeń planu restrukturyzacyjnego konsekwentnie realizuje strategię wzrostu. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, że rynki finansowe mimo braku formalnego zakończenia sanacji otwierają się na współpracę ze Spółką, czego przykładem jest podpisana w sierpniu umowa faktoringowa. Jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników. Pokazują one, że wiemy jak działać na wymagającym rynku w Polsce i zagranicą, by razem z naszymi partnerami osiągać zysk i budować zadowolenie klientów. Efektywność naszego biznesu potwierdza też stała obecność Action na wysokich miejscach w rankingach branżowych Computerworld TOP200 czy IT Wiz. Jest to dla nas dodatkowa, pozytywna informacja, że mimo sanacji wciąż jesteśmy w czołówce graczy tego rynku, co pozwala sądzić, że po finalnym zatwierdzeniu układu nasz biznes jeszcze bardziej się umocni – komentuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu ACTION S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAlior Bank zyskał ponad 8%. WIG20 zakończył dzień na niewielkim minusie
Następny artykułCena ropy naftowej podskoczyła w górę
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here