Naga MarketsMimo, że Bitcoin ma już ponad 11 lat, to kryptowaluty wciąż uznawane są za stosunkowo młode. Wiele osób w dalszym ciągu uważa, że to tylko bańka, która wkrótce pęknie i po wirtualnych aktywach nie będzie nawet śladu (prócz tego zapisanego na kartach historii). Okazuje się jednak, że Bitcoin, a przynajmniej jego kod przetrwa nas wszystkich.


GitHub zadba o przetrwanie BTC

GitHub postanowił, że w ramach projektu “Arctic Code Valut” przechowa 100 milionów kodów hostowanych obecnie na swoich serwerach. Całość zostanie zarchiwizowana i umieszczona… w opuszczonej kopalni węgla kamiennego. Nie chodzi tu jednak o pierwszą lepszą kopalnię, lecz o jedyną w swoim rodzaju kopalnię znajdującą się w lodowej górze na norweskim Svalbardzie. By dane te mogły bezpiecznie przetrwać nawet 1000 lat, zostaną one skopiowane na rolki filmowe i schowane w stalowym pojemniku 250 metrów pod ziemią. Jakby tego było mało, będą strzeżone przez zamieszkałe tam niedźwiedzie polarne.

– Będziemy chronić tę bezcenną wiedzę, przechowując wiele kopii na bieżąco w różnych formatach danych i lokalizacjach – Thomas Dohmke, wiceprezes GitHub.

Wśród 100 milionów kodów znalazł się również otwarto źródłowy kod BTC. Obecnie zespół GitHub przygotowuje te dane. Oficjalny depozyt w górze jest planowany na koniec kwietnia.  Dzięki zastosowaniu niezależnego od technologii nośnika pamięci przyszłe pokolenia będą mogły odczytać informacje. Oprócz samych kodów, projekt będzie zawierać również instrukcje, jak rozpakować i odczytać kody.Ma to pozwolić ludziom za 1000 lat dowiedzieć się czym były kryptowaluty, bądź jak ewoluowały, jeśli uda im się przetrwa tysiąc lat.

– W pewnym sensie jest to fascynująca część historii finansowej, którą powinniśmy zachować dla przyszłych badań – Bryan Bishop.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułCzy to koniec koronawirusowych spadków na giełdach? Mieczysław Siudek zaprasza na webinar
Następny artykułIndeksy wracają do spadków? Presja na wzrost cen ropy – prognozuje Maciej Leściorz [CMC]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here