Naga MarketsGino Rossi jest jedną z najlepiej rozpoznawanych i najwyżej ocenianych na polskim rynku marek, która zajmuje czołową pozycję w segmencie obuwia i akcesoriów z wyższej półki. Jak wynika z komunikatu spółki, ta odnotowała 51 mln zł straty netto po pierwszym półroczu wobec 2,3 mln zysku rok wcześniej.


Wynik EBITDA Gino Rossi po pierwszym półroczu jest ujemny na poziomie -9,7 mln zł i był niższy o 17,9 mln zł od wyniku sprzed roku. Oczekiwania analityków plasowały się na poziomie 0,9 mln zł EBITDY.

Pogorszeniu o 13,8% uległą marża handlowa, co negatywnie przełożyło się na na wynik brutto ze sprzedaży (23,9 mln zł, -40% w ujęciurocznym r/r).

Skonsolidowane sprawozdanie finansowe Gino Rossi uwzględnia odpis aktualizujący wartość znaku firmowego marki Simple w kwocie 15,2 mln zł, a także odpis wartości spółek zależnych Simple Creative Products w łącznej wysokości 1,3 mln zł.

Grupa Gino Rossi w I półroczu 2018 roku odnotowała 9 procentowy spadek przychodów ze sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wyniosły one 87,1 mln zł.

“Niezadowalające wyniki sprzedażowe są przede wszystkim efektem niedostatecznego poziomu kapitału obrotowego w Grupie, który w konsekwencji wpływa na niewystarczający poziom zatowarowania sklepów i tym samym atrakcyjność oferty dla klientów” – czytamy w informacji do sprawozdania finansowego

W związku z powyższym zarząd Gino Rossi zdecydował się na przegląd opcji strategicznych, gdzie rozważa się sprzedaż spółki zależnej Simple Creative Products, a także podniesienie kapitału w ramach kapitału docelowego o kwotę do 20 mln zł.

“Aktualny poziom zadłużenia netto grupy oraz zbliżający się termin końca umowy kredytowej powodują, że istnieje ryzyko związane z utratą finansowania, jednak na chwilę obecną jest niewielkie. Finansowanie w dużej mierze zależy od finalizacji transakcji sprzedaży akcji spółki zależnej Simple Creative Products oraz realizacji emisji nowych akcji” – czytamy w komentarzu do raportu.

Otwarcie tygodnia pod poziomem 0,50 zł

Notowania cen akcji spółki Gino Rossi otworzyły się w tym tygodniu / miesiącu pod wsparcie na poziomie 50 groszy. Kurs jednak nieznacznie odbija z powrotem ponad ten poziom. Najbliższy istotne opór znajdziemy blisko 0,72 zł, a wsparcie na historycznych minimach na 0,26 zł. To właśnie tam może zmierzać cena, jeśli trend spadkowy będzie kontynuowany.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here