Naga MarketsGino Rossi jest jedną z najlepiej rozpoznawanych i najwyżej ocenianych na polskim rynku marek, która zajmuje czołową pozycję w segmencie obuwia i akcesoriów z wyższej półki.

Gino Rossi było najgorętszą spółką czwartkowej sesji. Notowania otworzyły się gigantyczną luką spadkową, a kurs tracił około 30% względem środowego zamknięcia. Dzień wcześniej spółka opublikowała słabe wyniki, z których wynika spadek uzyskiwanych przychodów sierpniu o niemal 15%. Głównym powodem zniżki jest jest jednak informacja o tym, że Miss Class, spółka zależna Monnari Trade, dokonała zajęcia komorniczego na rachunku Simple (spółka zależna Gino Rossi) na kwotę 6 mln zł. W komunikacie dodano, że działania te są zaskoczeniem w świetle dotychczas prowadzonych negocjacji ws. sprzedaży Simple na rzecz Monnari. Całe zamieszanie ogranicza szanse na finalizację transakcji a także podważa dotychczasowe ustalenia poczynione podczas prowadzonych negocjacji. Notowania sięgnęły wczoraj nowego dna, a od początku roku spółka traci już ponad 70%.

PlayWay, który w 2016 roku zadebiutował na rynku głównym GPW, to inkubator zespołów deweloperskich, które tworzą gry komputerowe i mobilne w oparciu o pomysły własne oraz pomysły opracowane w centrali spółki.

Spółka poinformowała podczas wczorajszej sesji o zawarciu umowy inwestycyjnej z trzema osobami fizycznymi dotyczącej objęcia nowych udziałów w spółce President Studio. Objęcie udziałów przez PlayWay w President Studio może podnieść jakość gry “I am Your President”, która jak dotąd cieszy się sporym zainteresowaniem w środowisku graczy. Spółka poinformowała, że w związku z pozytywnym przyjęciem gry i aby spełnić oczekiwania graczy, gra poddana zostanie gruntownym zmianom i rozbudowie. Na wykresie trwa korekta, która zaczęła się pod koniec lipca. Wcześniejszy impuls wzrostowy podparty był wyższymi obrotami, które obecnie, w czasie spadków maleją. Jest to więc pozytywne zachowanie. Niebawem kurs powinien testować linię opartą o serię tegorocznych dołków. Dotąd była ona dobrze respektowana, być może więc pojawi się kolejna szansa na odbicie w górę.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPNZD – ponowny test konfluencji oporu
Następny artykułGoldman Sachs jednak wejdzie na rynek kryptowalut?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here