Naga MarketsGino Rossi jest jedną z najlepiej rozpoznawanych i najwyżej ocenianych na polskim rynku marek, która zajmuje czołową pozycję w segmencie obuwia i akcesoriów z wyższej półki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka była jednym z liderów najsilniejszych wzrostów podczas bardzo słabej w wykonaniu naszego parkietu sesji z ubiegłego piątku. Akcje drożały o 20% przy niezłym wolumenie. Było to jednak odreagowanie po ponad 30% spadku z czwartku. Przypomnijmy, że w środę pojawiła się informacja o tym, że Miss Class, spółka zależna Monnari Trade, dokonała zajęcia komorniczego na rachunku Simple na kwotę 6 mln zł, co wywołało wielką przecenę. W piątek Monnari podało, że postępowanie egzekucyjne wobec Simple Creative Products (spółka zależna Gino Rossi) zostało zawieszone. Wydaje się więc, że mimo niekorzystnego otoczenia, pojawia się szansa choćby na domknięcie luki spadkowe z czwartku.

Grupa Kapitałowa Lotos jest drugim, co do wielkości producentem paliw w Polsce.

Akcje spółki drożały podczas minionego piątku o ponad 2%. Dzięki temu spółka zakończył tydzień z kompletem wzrostowych sesji i przybliżyła się do poziomu dotychczasowego maksimum trendu wzrostowego. Spółki paliwowe były najsilniejszym punktem naszego parkietu w okresie wakacji i wydaje się, że nic się nie zmieniło z początkiem września. W ostatnich dniach spółka informowała o otwarciu nowych stacji, a łączna ich liczba wzrosła do 487. Jako ciekawostkę można potraktować doniesienia o zaangażowaniu spółki w badania nad technologiami wodorowymi. Prezes spółki w jednym z wywiadów wspomniał, że w ciągu 2-3 lat Lotos może dojść do etapu, w którym będzie w stanie dostarczać na rynek czysty wodór. Ponoć już trwają rozmowy z zainteresowanymi samorządami. Dobrze wypadły dane o sierpniowej modelowej marży rafineryjnej, która była najwyższa od września 2017 roku. W porównaniu z lipcem wskaźnik ten wzrósł o ponad 16%, a w ujęciu rocznym o ponad 20%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here