Naga MarketsGino Rossi jest jedną z najlepiej rozpoznawanych i najwyżej ocenianych na polskim rynku marek, która zajmuje czołową pozycję w segmencie obuwia i akcesoriów z wyższej półki.

gino rossi

Akcje spółki drożały podczas poniedziałkowej sesji o ponad 20% przy mocno podwyższonych obrotach, a sesja rozpoczęła się od luki wzrostowej. Powodem takiego zachowania rynku było oczywiście piątkowe wezwanie przez CCC do sprzedaży 100% akcji Gino Rossi po cenie 0,55 zł za akcję. Kurs więc momentalnie sięgnął takiego poziomu. Mimo, że notowania CCC zachowywały się wczoraj słabiej, gdyż przejęcie Gino Rossi powoduje koszty, to jednak w dłuższym okresie czasu wydaje się, że jest to krok w dobrą stronę. Na efekty będziemy jednak musieli poczekać.

Orbex

Zobacz również: 83% szans na rajd Św. Mikołaja. Jak wykorzystasz to w tradingu?

Podstawowym przedmiotem działalności grupy Groclin jest produkcja i sprzedaż wyposażenia oraz akcesoriów samochodowych.

groclin
źródło xStation 5

Silną sesję w poniedziałek zaliczył także Groclin, którego akcje podskoczyły o niemal 10% przy niezłych obrotach. Po dwóch dniach korekty popyt znowu pcha kurs ku nowym maksimom. Powodów do zadowolenia akcjonariusze mają w ostatnim czasie dość sporo, warto tu wspomnieć o wyraźnej poprawie rentowności. Wczoraj doszedł kolejny powód, spółka poinformowała o zawarciu tzw. przyrzeczonej umowy z CADM Holdings czyli spółką zależną Abris Capital, dotyczącą sprzedaży 51% udziałów firmy CADM Automotive za łączną cenę 42,5 mln zł. Warto przypomnieć, że 2,5 roku wcześniej Groclin kupił te udziały za około 10 mln zł, a więc sporo na nich zarobi. Na wykresie kurs zapewne przebije niebawem maksima z października i skieruje się ku szczytowi z sierpnia przy 4,20 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here