Naga MarketsSpółki biotechnologiczne odżyły w ostatnim czasie ze względu na zwrot w polityce prowadzonej przez Biały Dom. Po nieudanej  próbie reformy systemu ubezpieczeń zdrowotnych oraz ucichnięciu dyskusji w sprawie ograniczenia cen leków, zainteresowanie amerykańskiej administracji przesunęło się na kwestie modyfikacji kodeksu podatkowego. Inwestorzy szukający okazji na rynku biotechnologii powinni się przyjrzeć spółce Gilead Science.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Notowania Gilead poruszały się w wyraźnym trendzie spadkowym od połowy 2015 do czerwca 2017 roku. Kupujący przejęli inicjatywę w okolicy poziomu 65 USD, aczkolwiek nie udało się im przebić przez zniesienie 38,2% ostatniej wielkiej fali spadkowej, które znajduje się w pobliżu poziomu 86,20 USD. Jednakże na dziennym interwale wyrysował się pin bar w okolicy linii trendu wzrostowego oraz wznoszących się średnich kroczących. Może to być dobry prognostyk dla byków – jeśli uda im się przebić przez najbliższy opór, będzie to zachęcający sygnał do przyłączenia się do trendu wzrostowego.

Domy maklerskie są umiarkowanie pozytywnie nastawione do dalszych perspektyw spółki. Na 28 rekomendacji, 15 to “kupuj”, a 13 zaleca brak działań. Co ważne żadna z instytucji nie rekomenduje sprzedaży akcji firmy Gilead.  Docelowa cena walorów koncernu wynikająca z zaprezentowanych prognoz sięga niemal 85 USD, co daje ponad 2-procentowy potencjał wzrostowy względem bieżącej wyceny rynkowej. Ponadto jedynie 1,7% dostępnych akcji na rynku jest wykorzystanych w transakcjach krótkiej sprzedaży, w których inwestorzy liczą na spadek ich wartości.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here