Naga MarketsEuro, dolar amerykański, funt szterling, jen… Traderzy rynku walutowego doskonale znają te waluty i codziennie wykorzystują ich zmienność, by z pomocą dźwigni finansowej zaksięgować zysk. Coraz większą popularność zdobywają jednak kryptowaluty. eToro chwali się czterokrotnym wzrostem liczby osób handlujących tymi instrumentami. 


Wycena Bitcoina na początku 2016 roku sięgała 430 USD. Dwanaście miesięcy później BTC notowany był już po 1300 USD. Innym przykładem drastycznego wzrostu wartości jest Ethereum. Następca Bitcoina wart był w styczniu 2016 roku jedynie 10 USD, w grudniu jego wycena przekraczała już 50 USD.

Strategia buy and hold w przypadku tych kryptowalut mogła przynieść stopy zwrotu kilkunastokrotnie wyższe od tradycyjnych benchmarków. Nic dziwnego więc, że kryptowaluty przyciągają coraz szerszą grupę inwestorów.

eToro informuje, że w ciągu minionego roku liczba osób aktywnie handlujących na kryptowalutach wzrosła czterokrotnie. Wolumen generowany przez społeczność eToro tylko na BTC wzrósł w tym czasie 4500%!

Mati Greenspan, starszy analityk eToro komentuje te doniesienia w następujący sposób: Kryptowaluty to przyszłość. W ciągu dwunastu ostatnich miesięcy obserwowaliśmy czterokrotny wzrost zainteresowania tymi aktywami. Potwierdza to również wolumen, którego wartość dosłownie eksplodowała w ostatnich miesiącach.

Wykres Ethereum na platformie eToro. Skala logarytmiczna.

Sprawdź też: Na kryptowalutach można było zarobić nawet 2 410% w Q1 2017r.

Obserwując eToro dostrzegam silną społeczność jaka zawiązała się wokół Bitcoina czy Ethereum. Użytkownicy dzielą się swoimi analizami, informacjami na temat kryptowalut i osiąganymi stopami zwrotu z handlu. Ten gwałtowny wzrost zainteresowania kryptowalutami jest moim zdaniem pierwszym krokiem do popularyzacji tego typu instrumentów nie tylko w środowisku traderskim. Podejrzewam, że ten rok może przynieść jeszcze większy wzrost wolumenu realizowanego na kryptowalutach dostarczanych przez eToro – dodaje Greenspan.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

3 KOMENTARZE

  1. Ciężko na takie pytanie odpowiedzieć. Panuje moda na kryptowaluty i nie wiadomo co będzie za 2-3 lata. Czy moda się utrzyma, czy wręcz będzie jeszcze większa, czy się skończy a wyceny polecą w dół.

  2. Witam czy Państwa zdaniem cene ethereum ma potencjał aby uzyskać cenę 500 USD w przeciągu 2-3 lat ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here